Wpis z mikrobloga

@Tadzik_Norek: ja kiedyś dawałem jakieś 30% szansy, że w przyszłości krypto będą środkiem płatniczym (w jakimś stopniu). Dziś niestety daję 10% szansy na to :| Tak na prawdę niewiele się w tej sprawie zmieniło przez ostatnie 7 lat. I nie zmieni się dopóki nie ustabilizuje się cena...
Oczywiście pomijam wartość dodaną jaką jest idea blockchain. Ta jest bardzo użytkowa!
@Tadzik_Norek: Jestem zdania, że bitcoin może z kilku powodów minąć się z powołaniem uniwersalnego środka płatniczego, ale ma spore szanse na zostanie uniwersalnym store of value, bardzo płynnym i dostępnym wszędzie tam, gdzie jest dostęp do internetu.
Bez problemu mogę sobie wyobrazić świat, w którym równolegle istnieją centralne kryptowaluty, kryptowaluty nie-centralne i bitcoin jako całkowicie zdecentralizowany system.
@Tadzik_Norek: wierzę, że ma wartość użytkową przy zakupie nielegalnych usług albo przedmiotów głównie.
nie kupowałem tego po to aby tego używać albo bo wierzę, że to przyszłość czy coś, zwykły hazard na binance i tyle w moim wypadku. wejść i potencjalnie wyjść z zyskiem to jedyne co mnie obchodziło.
@Tadzik_Norek: Zależy co rozumiesz przez użyteczność. Brak możliwości rozwodnienia to wystarczająca użyteczność dla większości. Poza tym pamiętaj, że funkcją pieniądza nie jest jego łatwość użycia per se, ale duża płynność i akumulacja kapitału w czasie. Pieniądz nie powinien zmuszać do konsumpcji, ale oszczędzania na niepewne czasy. W gospodarce statycznej pieniądz nie byłby w ogóle potrzebny gdyż przyszłość byłaby znana ze 100% pewnością.