Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jestem_legenda: pożyczkę czy darowiznę? Jesli darowiznę to jeśli ta rodzina są rodzice bądź rodzeństwo to wystarczy zgłosić do US i podatku nie ma. Pod warunkiem że osoba która daje hajsy ma się jak wytłumaczyć skąd je ma.
@jestem_legenda: Ogólnie trochę mało danych zostało podanych, ale jeśli chodzi o pożyczki, to w przypadku osób najbliższych również jest zwolnienie, zgodnie z art. 9 pkt 10 ppkt b) ustawy o podatku od spadków i darowizn:

Zwalnia się od podatku następujące czynności cywilnoprawne: 10) pożyczki udzielane: b) w formie pieniężnej na podstawie umowy zawartej między osobami, o których mowa w art. 4a ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od
@jestem_legenda: Jeśli to pożyczka od wujka to trzeba zgłosić do 14 dni na deklaracji PCC-3, jednak to nie jest najbliższa rodzina także podatek trzeba będzie zapłacić. Jesli zgłosisz to jako darowiznę od wujka to tez trzeba będzie zapłacić podatek. By nie płacić podatku w tym wypadku najlepiej by do 6 miesięcy np wujek przekazał darowiznę komuś z bliższej rodziny np jeśli wujek to brat twojej mamy, niech jej przekaże darowiznę (najbliższa