Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kowalkowskij: mówi się że implant ma żywotność ok 10 lat. Ale to średnia. Bardzo dużo zależy od higieny. Jak ktoś nie dba, to wydzieli się z kości za kilka lat, jak dba- to może siedzieć do końca życia. Znam pacjentkę, która ma prawie 70 lat, a implanty założone w USA trzymają się mocno.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@JerzyDabczak: tu pani zgłosiła się na wymianę korony na implancie, więc implant już jest w kości. W większych miastach bierze się ok 2-2,5tys za koronę. Plus ok 2tys za wszczepienie implantu ( ale to zależy od tego jaki to implant). Z czego trzeba liczyć, że połowa to koszty. To dla znajomej, więc prawie po kosztach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gabry5: A z ciekawości jak się o takowy implant dba? Jest to jak standardowa higiena zębów czy są jakieś specjalne jeszcze dodatkowe metody?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Piro3202: higiena standardowa podwyższona ( ͡° ͜ʖ ͡°) plus regularne wizyty gabinecie na higienizację i kontrolne prześwietlenia.
  • Odpowiedz
@gabry5: Korzystając z okazji, wykorzystałbym cię, jeśli pozwolisz. Dostałem kilka opinii, ale dalej jestem niezdecydowany. Za dzieciaka skruszyłem sobie delikatnie jedynki górne. Zęby, zgryz zadbane, proste, nienaganne. Zresztą trzydziestka mi wybiła i do tej pory nie miałem żadnej inwazji stomatologicznej. Ale niesamowicie, okresowo, denerwują mnie te ukruszenia. Zastanawiałem się, czy lekko nie spiłować jedynek w celu ich wyrównania. Co sądzisz o tym?
  • Odpowiedz
@gabry5: A po 10 latach można zmienic to na luzie? Czy jest z tym coraz ciężej? Jakby hipotetycznie ktoś stracił zeba w wieku 30 lat to co trzeba zrobić?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gabry5: można też o coś zapytać? Przez moje jedynki zastanawiam się nad założeniem licówek, ale wtedy dla efektu robiony bylby prawie cały przód i zastanawiam się czy tylko dla estetyki warto? I jak uważasz ile by kosztowało 8 licówek? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@W_k_u: najtrudniej jest robić po kimś, gdy nie wiadomo do końca, co tam jest. Po tej wymianie będę miał kilka siwych włosów więcej :p jeśli trzeba wymienić implant to zależy- może wystarczy tylko wymienić, może trzeba będzie najpierw "dołożyć kości". Generalnie sporo da się zrobić. Ale jeśli implant zawiódł po relatywnie krótkim czasie, to trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak się stało. Zwykle chodzi o złą higienę, wtedy lekarz
  • Odpowiedz