Wpis z mikrobloga

Mirki możecie polecić jakieś dobre zarówki h7 led ? tzw retrofity.
Mam lampy z soczęwką, więc nie byłoby problemu z jakimś oślepianiem. Linia odcięcia będzie zawsze taka sama.

Wiem że są Philips H7 X-tremeUltinon LED gen2 527zł i OSRAM LEDriving HL H7 gen2 ok 320 zł

I niby spoko, ale oglądając test na yt wyszło że takie chinskie bevinsee jest 2-3 razy mocniejsze jak te markowe.

Możecie mi polecić jakieś dobre mocne ledy ? Słyszałem jeszcze dobre opinie o GTR LIGHTING ULTRA 2
W usa je dużo ludzi montuje i na filmach wygląda to bardzo dobrze.

#motoryzacja #led #zarowki #pytanie #oswietlenie
  • 18
  • Odpowiedz
I niby spoko, ale oglądając test na yt wyszło że takie chinskie bevinsee jest 2-3 razy mocniejsze jak te markowe.


@Enjama: nie sztuka jest zrobić mocną żarówkę, tylko że ona ma też nie oślepiać innych uczestników ruchu
  • Odpowiedz
@alman: ale po co to wszystko? Też mam lampy na H7 i soczewki z AFS i nie posiadam spryskiwaczy ( chociaż słyszałem, że to zależy od regulacji prawnej danego państwa ) i autoregulacji wysokości.
  • Odpowiedz
@Berkel_88: Po to, że zabrudzony reflektor soczewkowy oślepia, tak samo jak za wysoko świecący. Nie wspominając o tym, że niektórzy nie wiedza do czego służy pokrętło od regulacji wysokości świecenia
  • Odpowiedz
@alman powtarzam, nie mam spryskiwaczy jak i autoregulacji, a mam lampy z soczewka, tak fabryka ddała, przecież nie będę poprawial fabryki? . A gdy mam brudne lampy to sobie przecieram szmatą z plynem dla własnego bezpieczeństwa bo często jeżdżę nocą po nieoświetlonych drogach.
  • Odpowiedz
  • 0
@Berkel_88 spryskiwacz reflektorów był obowiązkowy przy starym typie xenonu, teraz regulacje się zmieniły. Mam nowe auto z salonu z bixenonem i spryskiwaczy nie ma.
  • Odpowiedz
@wujogm: Tak samo nie potrzeba przy zwykłych h7 na soczewce, ale jeżeli ktoś zamontuje Led h7 które maja więcej lumenów to inna historia
  • Odpowiedz
  • 0
@alman w drugim aucie mam xenon d1s i spryskiwacze które tak właściwie #!$%@? dają bo jak syf spod kół zaschnie na reflektorze to ten strumyk wody nie jest w stanie go zmyć. Dlatego odłączyłem pompkę bo szkoda płynu.
  • Odpowiedz
@Enjama: Mam z aliexpress za ok. 50zł, teraz kosztują ok. 30zł i są upgreadowane poprzez mniejszy rozmiar przez co łatwiej montuje się je w lampie i nie trzeba kombinować.
Producent podaje, że jedna żarówka daje 6000lm (są też po 8000lm) ale nie wiem czy to prawda bo nie mam czym sprawdzić.

Nie kupowałbym jakiś firmy Osram lub Philips za 100/150zł + bo producent podaje na opakowaniu ok. 1200lm i w
  • Odpowiedz