Wpis z mikrobloga

Mirki, byłem ostatnio u znajomego w Poznaniu bo nie widzieliśmy się z 5 lat i podczas moich "wakacji" znajomy pomagał rodzicom w wyborze oferty na instalacje fotowoltaiczne. Od 4 lat zajmuję się tym tematem i również postanowiłem pomóc. Byłem podczas 5 rozmów i po prostu Ręce opadają xd takiego stulania głupot i próby naciągania już dawno nie słyszałem. Jeden sprzedawca wprost powiedział że jeszcze 3 miesiące temu sprzedawał garnki firmy na PH ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli ten wpis zbierze 206 plusów opisie całą historię wraz wyjaśnieniem każdego aspektu.
#fotowoltaika #kiciochpyta #poznan
  • 46
  • Odpowiedz
@kulpa007: nie polecam Edison oraz columbusa. Columbus- mało płacą wykonawca, dużo panów ze wschodu. Edison- cena zaporowa, podwykonawcy bardzo średnio, często poprawiam po nich instalacje bo często jest źle elektryka zrobiona , dodatkowo będziesz czekać do 2 miesięcy na montaż i po podpisaniu umowy kontakt się czesto urywa.
  • Odpowiedz
@kulpa007: znam przypadek gościa, który leciał sprzedawać znicze przy 1 listopada zaraz po "audycie" u klienta. Do tego prowadził komis samochodowy aut z Niemiec jeszcze. Handlowiec na całego. :) Tylko, że był na tyle mądry, że jeśli trzeba było coś technicznie zobaczyć to brał ze sobą wykonawce.
  • Odpowiedz
@pijemlekocodziennie: właśnie to jest dobre jak duże firmy mają problem z źle zrobioną elektryką u klienta przy PV.
Mieliśmy już kilka telefonów z takich firm PV z prośbą o poprawienie dla nich instalacji. Za takie poprawki płacili dobrze, nawet bym powiedział, że sam bym aż tak drogo ich nie policzył jak oni zaproponowali. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niech dalej montują awaryjne i niedziałające instalacje. ;)
  • Odpowiedz
@kulpa007: A może postawili na świeżą osobę, która nie była wcześniej zaznajomiona z pracą handlowca oraz tą branżą? Ja też jestem handlowcem, co prawda nie w tej branży, ale nadal i nigdy wcześniej nie miałem nic wspólnego ze sprzedażą. Szybko ogarnąłem co i jak, pnę się cały czas w górę i rozwijam. No chyba, że koleżka sympatyczny ma wszystko w dupie i wciska kit to co innego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kulpa007: kogo to dziwi? Sprzedaż to sprzedaż, wszędzie wszystko jest wciskane na siłę, byle opchnąć. Firmy zajmujące się pv mają handlowców i fachowców. Byle nie brać janusza co będzie próbował instalowac jak nie ma uprawnień i się nie zna, bo może być tragedia, albo po prostu zwykła szkoda.
  • Odpowiedz
  • 1
@kulpa007 A masz może jakieś rady dla przeciętnie ogarniętej w temacie osoby na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umowy na fotowoltaikę? Pytam ponieważ wstępnie rozmawiamy z niebieskim z jedną z firm, natomiast już pojawił się jeden kwiatek - na spotkaniu handlowiec nie wspomniał że planują wprowadzić konwertery hybrydowe, o których dowiedzieliśmy się tuż po spotkaniu. Chciałabym się upewnić czy są jeszcze jakieś opcje o które warto dopytać
  • Odpowiedz
wołaj typie.
I jeśli jesteś w branży masz jakieś pojęcie jak dużo byłych agentów ubezpieczeniowych przeszło na handel foto?
Z moich obserwacji wynika, że firmy sprzedające foto dość mocno ściągają ludzi od ubezpieczycieli
  • Odpowiedz