Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jakiej firmy są najlepsze akumulatory typu 18650,21700,26650 do mocnych latarek? Raczej chodzi mi o jakieś wysokoprądowe.

  • 26
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Drejku: nie mogę edytować więc dodam że mniejsza pojemność sony vtc5a nie jest odczuwalna w porównaniu z LG hg2, co dziwne soniaka mam prawie dwa lata a LG niecały rok
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mikiedbp: co sądzisz o tych?
INR18650-30Q Samsung 3000mAh Li-Ion 20A
INR18650-HG2 LG 3000mAh Li-Ion 3.6V 20A
ICR18650 HD2 LG 2000mAh Li-Ion 25A
ICR18650 HE2 LG 2500mAh Li-Ion 3.7V 20A
US18650VTC5 Murata 2600mAh Li-Ion 30A
ICR18650 HD2 LG 2000mAh 25A blaszki
INR21700-40T Samsung 4000mAh Li-Ion 30A
ANR26650M1B A123 2500mAh LiFePO4 3.3V
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Drejku: samsungi 30q i 40t uzyskuje kilka osób z mojego otoczenia i nie mają zastrzeżone, lg HD2 to staroc, LG hg mam i prawie rok i daje radę, Sony vtc 5 to też staroć, lepiej vtc5a lub vtc6

ANR26650M1B nie znam ale ma niższe napięcie niż reszta
  • Odpowiedz
  • 0
@Mikiedbp swoją drogą, skąd się biorą te pakiety, czym one są? W fabryce robią jakiś wielki pakiet i go testują, a później to trafia do kogoś z Allegro czy z czego są te nowe ogniwwa?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mikiedbp: bo właśnie jedną latarkę będę miał na ogniwo 26650/21700 dokładnie to astrolux ft03, które na trybie turbo pewnie sporo pobiera
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Hamza: pakiety to po prostu wiele ogniw połączonych z sobą równolegle lub/i szeregowo. Wszelakie baterie w samochodach elektronych, hulajnogach, wiertarkach itd. to pakiety i z nich się pozyskuje ogniwa
  • Odpowiedz
@Drejku: ft03 z sst40, 2400 lm? to wątpię by ona dużo Amperów jadła, bo dla przykładu taki sofirn sp36 z 4 diodami bierze chyba max 12A (niech mnie ktoś poprawi w razie czego) więc powinno Tobie wystarczyć ogniwo, które ma stały prąd rozładowania 10A, będzie zapas, mogę mylić się.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Drejku: na 26650 to się nie znam, z tych do wapowania polecają golisi i rebrandy od ijoy/aspire ale kto to produkuje nie wiem.

@Hamza: kupują i sprzedają je firmy które się tym zajmują i Januszem robiące to w garażach, osobiście brałem od batlit.pl
I szczerze mówiąc wątpię by chwalili się tym jak pozyskują pakiety bo jednak to spory zarobek dla nich
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hamza: tak dokładnie z sst40, więc wezmę Samsunga 40t i będzie git, ale mam jeszcze convoya C8 i convoya S2+ i zasilam liitokala z ali, które chyba mają oszukane parametry.
  • Odpowiedz
@Drejku: które dokładniej liitokala? pojemność chyba generalnie mają prawdziwą, a te najtańsze, wysokoprądowe, brązowe, które chyba mają w opisie 20/30A czy coś takiego, gdzie 20A jest podane jako stały prąd rozładowania, to w praktyce, przy ciągłym prądzie 20A, one szybko się nagrzeją i nie oddadzą całej pojemności, a taki oryginał lg (odpowiednik), odda z 2x tyle mAh, te brązowe liitokala są ok przy 10 Amperach, ale jak wsadzisz do e-papierosa 40W,
  • Odpowiedz
@Drejku: i podobno te brązowe też potrafią podrabiać i podróbki podróbek to już jakość fatalna, ale zakładam, że kupiłeś od normalnego sprzedawcy, czyli w komentarzach sprawdzasz czy w opiniach są zdjęcia z ładowarki lii500 czy którejś tam, pokazującej pojemność ogniw, a podróbka podróbki nie wiem czym się charakteryzuje, czy ma tylko prąd rozładowania niski czy może jeszcze dodatkowo pojemność jest bardzo niska.

Kup sobie z depakietu tak jak wyżej ktoś sugerował,
  • Odpowiedz
@Mikiedbp swoją drogą, skąd się biorą te pakiety, czym one są? W fabryce robią jakiś wielki pakiet i go testują, a później to trafia do kogoś z Allegro czy z czego są te nowe ogniwwa?


@Hamza:

wątpię by chwalili się tym jak pozyskują pakiety


pracowałem kiedyś w firmie która dostawała z fabyki baterii do Hilti z Niemiec pakiety które nie przeszły testów - np. krzywo zgrzana blacha, albo sekcja gdzieś padła
  • Odpowiedz
To są budżetowe podróbki,


@Hamza: zawsze jeśli jakaś Chińska firma chamsko podrabia oryginalny produkt - tak jak liitokala podrabia robiąc identyczne oznaczenia i kolory koszulek na bateriach to znaczy, że ta firma sprzedaje gówno które nie sprzedało by się gdyby nie próbowała udawać kogoś innego xd
  • Odpowiedz
@LuxEtClamabunt: masz jeszcze markę Shockli, a co do Liitokala, to jej ogniwa są po prostu tanie i pojemność się zgadza, ale parametr stałego prądu rozładowania jest zawyżony, ich ogniwa nie są tragedią, po prostu tą takie średnie, a Shockli możliwe, ze są lepsze, nie wiem. Ogólnie głównie o tych 2 markach na ali słyszałem, bo no-name ogniwa u 95% sprzedawców to oszukana pojemność typu 800 mAh lub inna, z koszulką, na
  • Odpowiedz