Wpis z mikrobloga

@piwniczak: Tak prawie - ale nie do końca. Żeby być bliżej prawdy trzeba by wziąć całkowitą liczbę śmierci z danego okresu w ciągu roku, odjąć średnią z podobnego okresu z ostatnich 2-4 lat i dopiero dyskutować o skali. Fakt jest taki, że 70-80 latka może zabić zarówno starość jak i zwykłe przeziębienie.

Wiem, że Covid to straszne #!$%@? rozwalające płuca i sporo młodych osób leży zaintubowanych ale też wiem że covid
@sorek:
Kwiecien 2015 - 45178 zgonow
Kwiecien 2016 - 46856 zgonow
Kwiecien 2017 - 39101 zgonow
Kwiecien 2018 - 46469 zgonow
Kwiecien 2019 - 44123 zgonow
Kwiecien 2020 - 88153 zgonow
:D

@Nihas: @Sorek ma po czesci racje, ogolem ilosc zgonow w 2020 nie wiele roznila sie od lat poprzednich, ale kraj byl przez 6 miesiecy pod lockdownem, a przez kolejne 3 zalecane bylo nie wychodzenie z domow. Puste drogi,
@piwniczak: a ty co? nastepny po adrianodzbano? karawany ciagna za oknem jeden za drugim? no ludzie umieraja ale jeszcze zaden prawdziwy wykopek nie umarl xD
dowody anegdotyczne jakis elektrykow sie najbardziej licza ze zdrowy chlop i umarl w nocy, ja mysle ze to byla smierc lozeczkowa a moze po prostu udlawil sie czekoladowym wielkanocnym jajkiem
@piwniczak: 1. potrzebne źródło
2. porównanie do drugiej wojny światowej nietrafione i również potrzebne źródło

Według danych phe ofiar koronawirusa od marca do końca roku 2020 jest ok 45 000 na cały kraj, w tym poniżej 65 roku życia bez chorób współistnięjących tylko kilkaset. 400 bodajże. Było ostatnio o tym znalezisko mna wykopie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@drGreen: @Budo: na stronie ONS możesz zobaczyć zgony z całych lat 2020, 2019, 2018 itd tam są zgony ogólnie, nie tylko covid I w roku 2020 było ich o 80k więcej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gigamesh: przeciez wstawil w komentarzu, plus to nie sa jakies supertajne informacje i jak jeszcze to sledzilem to OGOLNA LICZBA ZGONOW BEZ PODZIALU NA PRZYCZYNE byla zdecydowanie wyzsza niz w analogicznych okresach poprzednich lat.