Wpis z mikrobloga

@Pederastozaur: z doświadczenia, na b450 (nie pamiętam dokładnie modelu na ten moment) ram mi śmiga max 3200mhz stabilnie (nawet przy podbiciu napięcia na ramie >1.45v), na mojej b550 te same kości robią 3800mhz bez przypału, agesa była bodajże identyczna.
  • Odpowiedz
@NagiMiecz: To już jest bardzo fajny argument, ja akurat korzystam jeszcze z B450 i mam ram 3200Mhz, a do tego wystarcza mi B450, ale pod nowego Ryzena myślałem że kupię coś wyżej, tylko tak za kilka miesięcy, to może już się kolejne Ryzeny pojawią.

@kotek_wrocek - już czaję, w takim wypadku jak najbardziej uzasadnione :)
  • Odpowiedz
@Pederastozaur: Jeżeli masz na myśli Zen 4, to planowo będą wydane pod koniec roku. Wygląda na to, że na nowy socket i z obsługą ram w GDDR5. Zen 3 to z kolei loteria, mi się po prostu nie chce czekać aż pojawią się w sklepach w sensownych cenach, a przeskok z i5 7600 na Ryzen 5 3600 to i i tak będzie dla mnie duża różnica.
  • Odpowiedz
@kotek_wrocek: Wiem o czym mówisz, mam tego samego Ryzena i wcześniej też skakałem z I5, tylko z 4 generacji. Fajnie się patrzy jak każdą grę na full się odpala i działa jak trzeba. Ponadto udało mi się kupić w pierwszym rzucie też 3060ti, więc teraz czekam na jakieś sensowne procesory nowszych generacji, albo na dostępność i normalne ceny Zen 3. W sumie mi się nie pali, tylko bardziej w animację chcę
  • Odpowiedz
@kotek_wrocek: Ten RAM się jakoś kręci? Bo chyba pod Ryzena optymalne jest 3600 MHz, 3200 to trochę mało.

O, chyba zgodnie z zapowiedziami RAM drożeje. Miałem Ci radzić Crucial Ballistix Black 3200 MHz 16GB (8GBx2) CL16, bo te się kręcą, a ja na morele kupiłem za 319 zł - kod 30 zł. Tymczasem obecnie ich cena to już 349 zł, a 3600 MHz chyba w ogóle zniknęły.
  • Odpowiedz