Wpis z mikrobloga

w #mbank nadal nikt nie wie jak z prawami poboru po 1Euro #tui...emakler wysyla do inwestycji a inwestycje do makler...Na stronie praw poboru nie ma....ktoś coś? a i czekanie 20 min na jednej linii aby odeslali do drugiej i...znowu 20 min czekania #gielda
  • 10
@kujwdubie: Właśnie dzwoniłem i zleciłem zakup akcji po 1.07 EUR. Da się to zrobić tylko telefonicznie. A na tel wisiałem łącznie może z 15 min zanim mnie połączyło także nie jest źle :)
@kujwdubie: będę dzwonić, teraz napisze czego się dowiedziałem min z tagu i wpisów na mikro. Prawa Poboru Akcji są w obrocie od 8do22 stycznia, w tym czasie możesz je sprzedać lub kupić zwyczajnie przez formularz, możesz też zlecić realizacje PP telefonicznie, dziwne ze ciebie skwitowali, łączyłeś sie z DM?
Możesz też nic nie robić ale ta opcja jest najmniej opłacalna, bo stracisz.
Realizacja PP liczona jest 29/25, czyli za 29 starych
@pieskiezycie: @kujwdubie: dzięki, z infolinii dostałem informację ze blokowana jest gotówka z konta. Zastanawiam się czy nie lepiej to sprzedać wszytko i dokupić w poniedziałek czy wtorek po ostatnim dniu sesji tylko starych akcji tj po 22stycznia, kiedy to ustalona zostanie cena po nowej emisji.
2,45euro cena za PPa i 3,99euro za akcje tui średnia ~3,22 za akcje których jest dwa razy tyle w portfelu.