Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace mam kompa trochę już zalatującego wiekiem - i5 6gen, gtx970 - jestem zadowolony i zupelnie mi wystarcza. Zastanawiam się jednak nad złożeniem czegoś dla syna, myślę o wykorzystaniu tego mojego gtx970 i zakupie czegoś innego do mojego pudła. Do jakiej karty powinienem się przymierzyć, żeby nie wsadzić bez sensu czegoś za mocnego i za drogiego?
  • 6
@UmbertoDalleMontagne: rtx wiadomo, fajna rzecz - w miarę możliwości chciałbym. o tym dlss specjalnie nie slyszalem - laik here. nie planuje 4k, byc moze samo to wykluczy sens kupowania co lepszych kart, ale jak to w ogole wyglada, procek rzedu i5 nie przyblokuje co fajniejszych bajerow na porzadniejszych kartach? wiem ze to gpu robi prawie całą robotę, ale cośtam jednak wydajne cpu też znaczy.
Ogólnie myślałem żeby wydać ok. maks 2k na nową grafę, ale nie chcę też zrobić czegoś głupiego, w stylu kupienie czegoś czego mój sprzęt nie wykorzysta, albo utrata jakichś istotnych atrakcji przez zaoszczędzenie ~500pln
@banannq: To wstrzymaj sie do konca lutego wtedy bedzie premiera sklepowa 3060 jak uda Ci sie kupić ja to powinienes ja wyrwać w okolicach 1300-1500zł do Twojej i5 w sam raz nie za mocna nie za słaba powinna byc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@banannq: To jest ogolnie bardzo kiepski moment na GPU, bo kryprowaluty wysoko, za male dostawy wzgledem popytu i co za tym idzie bardzo wysokie ceny. Masz też rację, że w Twojej sytuacji najwiekszy sens upgrade gpu+cpu razem. Jednak jesli o samym gpu mowimy to ja bym celowal w uzywke 2060/70 albo jak kolega mowi poczekal na 3060.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@banannq: warto rozejrzeć się też za używka 1660 ti. Ostatnio udało mi się taka kupić za 1100zl z 2letnia gwarancja. Ceny kart są teraz bardzo wyśrubowane.