Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vit77: nie no tak szczerze to szukam jakiejś używki teoria i praktyka końcówek szachowych Panczenko bo zauważyłem problem z końcówkami już dawno u siebie i jak ostatnio coś tam wróciłem do treningu to pasuje to wrzucić, bo sam my system mnie zajedzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A co do twojego kanału to pewnie obejrzę partie szkocka bo to gram ostatnio
@JakTamCoTam mam 1 część Panczenki. Jest trochę pomieszanych podstaw z trudniejszymi zadaniami. Zobaczyłbym Silmana na Amazonie bo Endgame manual Dworeckiego raczej od IM w górę. Pionkówki liczysz do końca i pomaga w tym zrozumienie opozycji i kwadratu piona. Wieza vs wieża + pion (motyw "mostu" / pozycja Philidora), wieża vs hetman, oraz wszystkie maty na gołego króla. Jak to ogarniesz to potem rzeczywiście od książki zostają
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Właśnie mam silmana ale wydaje mi się że jest tam to czego nie szukam. Tam są jedynie wieża vs skoczek albo inne tego typu, bo z moich pozycji często powstają wiezowki i hetmanówki. Czyli najpierw skupilbym się na 2 części panczenki bo może tam będą bardziej wartościowe rzeczy.
No chyba że w silmanie brałem zbyt łatwy kurs ...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lewo: a może przesadzam z tym Silmanem dosłownie wszędzie go polecają xd

No i jest jeszcze poradnik gry końcówek Bogdan Zerek to też jest polecane ale trochę starsze niż Panczenko
@JakTamCoTam jak wiesz gdzie masz braki w końcówkach to YT. Z książką trochę zejdzie i Panczenki może być na wyrost, ale lepsza intuicję wyrobisz. Zależy od czasu jakim dysponujesz.

Są też kursy na chessable i podobnych, może coś tam?