Wpis z mikrobloga

Mirki mam taka sytuację, ze jestem na zwolnieniu lekarskim. Jednak w międzyczasie skończyła mi się umowa w pracy. A konkretniej umowę miałem do 31 grudnia. Jestem na zwolnieniu od 11 grudnia, do tej pory. I teraz tak od pracodawcy przelew za grudzień dostałem i wszystko ok. Wiem, ze po zakonczeniu umowy za zasiłek teraz odpowiada zus. I wszedłem na konto PUE ale tam widzę tylko ostatnie zwolnienie tzn. od 6 do 15 stycznia. I teraz się zastanawiam co ze zwolnieniem za dni od 1 do 5 stycznia( to konkretne zwolnienie trwało od 25.12 do 5.01)? Druga rzecz, to czy jak dostanę kolejne zwolnienie to znów muszę wypełniać wniosek na PUE czy to zadziała już jakoś automatycznie? #zwolnienielekarskie #zwolnienie #zus #l4
  • 4
@Sebik89: Ja zwolniłem się z pracy 12.11, będąc na kwarantannie do 14.11 po której dostałem L4 do końca miesiąca jakoś, no a jakoś 20.11 złożyłem wniosek o zasiłek i musiałem zwrócić sie do byłego pracodawcy o wniosek Z-3 (ZUS tez automatycznie to robi ale lepiej przyspieszyć żeby pracodawca to zlozyl już, bo od tego zależy kiedy dostaniesz kasę.)
@Sebik89: za 1.01 do 5.01 powinien złożyć wniosek pracodawca. Do tego wypełnia zaświadczenie płatnika składek Z3. Ty natomiast składasz oświadczenie Z10, gdzie w uwagach możesz wpisać za jaki okres ubiegasz się o wypłatę.
Potem jeśli będą kolejne zla każdorazowo musisz wnioskować o wypłatę zasiłku