Wpis z mikrobloga

#telewizory #netflix #hbogo #pytanie #kiciochpyta #seriale #film #filmy #vod
Dobry wieczor Mirki i Mirabelki.
Planuje zmiane TV w salonie (stary Samsung Smart TV z 2014 46" ma trafic do sypialni). I mam maly dylemat. Czy nowy TV - tez #samsung QLed 4K UHD min 65" chciaz i 75" tez biore pod uwage bo od kanapy do TV bankowo mam min 4metry (kanapa na jednym koncu salonu a TV na drugim pod sufitem) czy moze warto przekonac sie i zaufac #philips gdyz wyzsze modele tez w tech LED 4-8k UHD a dodatkowo w w Philips jest:
1. Ambilight
2. Sys. android (nie we wszystkich ale w tym co chcialbym jest)
3. Pilot z klawiatura qwert z drugiej strony

Na plus Samsunga (jak dzisiaj w MediaMarkt) ogladalem jest to ze:
1. Design - ladniejszy, mniejsza ramka wokolo wyswietlaxza
2. Obraz na samsungu mimo wszystko wydawal sie ladniejszy

LG i Sony Bravia jakos nie bralem pod uwage ale jeslu zglebialiscie ostatnio temat bo moze kupywaliscie ostatnio nowy TV to podzielcie sie waszymi spostrzezeniami.

Z gory dzieki za wasze recenzje. Sorry za spam na tagach nie dokonca zwiazanych z TV

Pozdrawiam!
  • 7
@pansa
Ehh... nie wiem czy w Sony cos sie zmienilo ale jak u Tesciow czasem mam ojazje posiedziec na jakims Sony Bravia zakupionego z 2-3 lata temu to strasznie mnie w nim draznilo mega nieintuicyjne menu/modul smart tv. Moze kwestia tego ze przywyklem do swojego Samsunga ale z drugiej strony chybqa nie. Bo u szwagrow jak mialem okazje uzytkowac innego samunga i wlasnie philipsa to tam moglem sie polapac a tesciow SonyBravia
@AntiAdzik: Te droższe Sony są na Android TV. Chyba tylko najtańsze modele mają smarta od Sony.

Philipsów bym nie brał, oni zależnie od wielkości i modelu dają matrycę IPS lub VA. IPS jednak są strasznie słabe do oglądania wieczorem, brak normalnej czerni, problem z cloudingiem itp.