Wpis z mikrobloga

Czy jak zaktualizuję swój telefon po VPN aktualizacją na inny kraj, to czy potem wpadają normalnie aktualizacje dla naszego kraju? Chciałem wrzucić aktualizację z innego kraju EU, działa wszystko ok. Ale zastanawiam się czy potem będą cyrki z kolejnymi aktualizacjami na PL. Ktoś miał jakieś doświadczenia w tym temacie?
#telefony #android #ota #smartfon #technologia
  • 4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Am61: Wersja aktualizacji nie zależy od tego, z jakiego adresu IP je pobierasz. Innymi słowy użycie VPN niczego nie zmieni.
To w oprogramowaniu, które masz aktualnie zainstalowane jest oznaczenie określające rynek, czasami wersję kolorystyczną urządzenia lub operatora (brand). I aktualizacja ściągnie Ci się zgodna z tym oznaczeniem.
  • Odpowiedz
@mp107: ale teraz np. nie mam nic widoczne, a po uruchomieniu VPN na ten kraj pokazuje mi komunikat, że aktualizacja jest dostępna. Potem mogę ją pobrać już nawet bez VPN, ale aktualnie czyszczę dane aplikacji od aktualizacji, bo nie wiem czy potem nie będzie cyrków z kolejnymi wersjami na nasz kraj.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Am61: Czasami producenci wypuszczają aktualizacje najpierw w niektórych regionach świata. Stanowić ma to pewne zabezpieczenie na wypadek gdyby w oprogramowaniu był jakiś poważny, nie wykryty na etapie wewnętrznych testów błąd. Jeśli nic takiego nie zostanie znalezione aktualizacja jest wypuszczana w kolejnych regionach lub "na cały świat". Tak jest zapewne w Twoim przypadku.
Wciąż jednak mowa o tym, o czym mówiłem wcześniej - o aktualizacji zgodnej z aktualnie wgraną na Twoim urządzeniu
  • Odpowiedz