Wpis z mikrobloga

Ostatni lokal działający pod marką PiwPaw – PiwPaw na ul. Parkingowej w Warszawie – przechodzi do historii. Ten znany multitap nie wytrzymał kolejnego gastronomicznego lockdownu i wraz z końcem miesiąca kończy swoją działalność.

https://www.chmielnik-jakubowy.pl/ostatni-piwpaw-przechodzi-do-historii/

#piwo #craftbeer #piwnewiesci #wiescizkraftu #warszawa #lockdown #koronawirus
von_scheisse - Ostatni lokal działający pod marką PiwPaw – PiwPaw na ul. Parkingowej ...

źródło: comment_1610373250DGxRydBA7dGYcXPyjmNwPB.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
@von_scheisse: w Łodzi zamknęli się z końcem października. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mieli swój lokal zaraz obok siedziby PiS. Pod koniec działalności wystawiali głośniki i puszczali przemówienie "wirus jest w odwrocie, nie musimy się go bać" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Stanley666: Bazyliszek? Góra 6-8 ich piw na 80 dostępnych. Czy dobre czy nie to już kwestia gustu. Mi smakowały ich ciemne, takie trochę dzikie. Nigdy na zepsute nie trafiłem.
Szkoda, że ci nie podpasowało, bo takie multitapu z takim klimatem nie ma i już nie będzie.
  • Odpowiedz
@von_scheisse: jak jest prosperity, to właściciele wywalają kasę na mercedesy i wakacje na hawajach, a jak przychodzi kryzys, to nagle nie ma kasy i trzeba zamknąć... zdziwienie

marża na piwie w pubie to jakieś 1000%, więc nie pierdzielcie że nie można się zabezpieczyć na czarną godzinę
  • Odpowiedz
więc nie pierdzielcie że nie można się zabezpieczyć na czarną godzinę


@Radek41: koszty czynszu w tych lokalizacjach to jakieś 50-80k PLN miesięcznie. Miesiąc czy dwa pociągnie, ale nie pół roku.
  • Odpowiedz
@Radek41:

marża na piwie w pubie to jakieś 1000%


marża nie może być większa niż 100%

koszty czynszu w tych lokalizacjach to jakieś 50-80k PLN miesięcznie


Do tego koszty pracowników, licencja na sprzedaż, zaopatrzenie etc. Wakacje na Hawajach to pikuś w porównaniu z obrotami w takim lokalu, a oni stoją kilka miesięcy tylko generując koszty.
  • Odpowiedz
@Radek41: Mógłbyś mieć rację, gdyby tu chodziło o parę tygodni. A branża ma #!$%@? od wielu miesięcy. Musiałby mieć setki tysięcy odłożone, żeby to przetrzymać. A jeszcze żeby chociaż była jakaś data powrotu, a tu może za dwa miesiące, może za 6. Nie ma opcji, żeby przetrwać.
  • Odpowiedz
można się zabezpieczyć na czarną godzinę


@Radek41: czarna godzina w biznesie to może być jak spada ci przychód i wychodzisz na minus i masz czas żeby coś zrobić, poprawić a nie kiedy cie zamykają z dnia na dzień i nie wiadomo kiedy otworzą.
  • Odpowiedz
cie zamykają


@Chuseok: rozporządzeniem? daj spokój, nie ma żadnego zakazu

to tak jakby przyszedł do ciebie do lokalu menel i powiedział "zamykaj lokal bo tak chcę" a ty byś mu uwierzył i zamknął, tylko teraz w roli menela stoi morawiecki z niedzielskim
  • Odpowiedz
@proximacentauri: miałem jebitny mindfuck, jak zamykali PiwPaw na Piotrynie. Jeszcze parę dni przed tym, jak się zaczęli ogłaszać, że się zamykają i sprzedają asortyment, wbijałem z kumplami, a tam cały lokal był wypchany po brzegi ludźmi. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz