Wpis z mikrobloga

@Yurakamisa: 6:58 - Nieoświetlony rowezysta / pieszy bez odblasku - kolejna PLAGA i martwy przepis o obowiązku noszenia odblasków. Element odblaskowy czyni cuda. Ale nie. Najlepiej po zmroku poruszać się w czarnych ciuchach i nie mieć żadnego odblasku czy lampki. Najlepiej jeszcze jechać tak w ciemni po DK na rowerze.
@Yurakamisa: Też zwróciło to moją uwagę podczas oglądania. Nagrywający albo jest psychopatą i nie powinien jeździć samochodem, albo kompletnie nie ogarnia sytuacji na drodze, i też nie powinien mieć prawa do kierowania.

Szkoda, że policja nie spróbuje ścignąć tego typu durni, bo to jest jedno z zachowań, które trzeba absolutnie tępić.
@Yurakamisa: To by były kooooooooooorki. Albo mało przejść i by latali "na dziko". Ja mam 5km do pracy i jak trafię ze światłami (albo jadę ten odcinek nocą) to jadę 5-6 minut a jak nie trafię ze światłami to nawet przy niewielkim ruchu robi się 20 min lekko a w szczycie 25. To już dla mnie do osiągnięcia biegiem xD

Światła nie. Tylko utrata pierwszeństwa przez pieszych, szczególnie w takich miejscach
Światła nie. Tylko utrata pierwszeństwa przez pieszych, szczególnie w takich miejscach i/lub budowa kładek/tuneli pod drogami, gdzie dopuszczalna prędkość przekracza 50km/h.


@ChickenDriver: Ale pieszy nawet teraz ma pierwszeństwo jak wejdzie na pasy więc tutaj nic się nie zmienia. Więc zostają światła lub kładka. Kładka jest droższa więc na 100% ich nie będą robić a pieszy też musi mieć jakieś przejścia.
Dodatkowo każde przejście powinno być dobrze oznakowane i oświetlone