Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Kupiłem interfejs bt do instalacji #stag #lpg żeby nie jeździć za każdym razem z wymianą filtrów do gazownika. Filtry wymieniłem sam ale mam problem ze skasowaniem inspekcji (przy odpalaniu piszczy 3x). W apce stag mobile nie znalazłem takiej opcji, a do AcStag nie mogę się podłączyć bo wyskakuje mi "utrata połączenia ze sterownikiem" albo "brak sterownika". Jest jakiś inny program do tego? Interfejs raczej jest ok bo z apką w telefonie działa bez problemu.

#motoryzacja #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 16
@DonWasylDeRoma: Jak łączysz się przez kompa to sprawdziłeś wszystkie porty COM w programie? Na pewno interfejs jest poprawnie zainstalowany na kompie?
Nie wiem jaki sterownik masz w samochodzie, musisz mieć program odpowiedni do sterownika właśnie. Stag 200 Easy jest do Staga GoFast, AcStag 0.42 jest do sterowników z Q w nazwie, AcStagSynchro 11.2 jest do starszych (300 premium itp.), AcStag 1.14 jest do najstarszych (200, 300).
Aplikacji nigdy nie używałem, więc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rysiekMR: sterownik stag 300-6 qmax plus. W menedżerze urządzeń są 2 porty com6 i com7. Usuwałem je i parowałem interfejs od nowa i dalej to samo. Jak podłączałem AcStag ręcznie do com7 to od razu brak sterownika. Do com6 trybi trochę dłużej, pojawia się na dole nazwa sterownika i po chiwli "utrata połączenia". Może spróbować ze starszą wersją AcStag?
@DonWasylDeRoma: A weź zainstaluj 1.14.1.0 jak masz 11.2.1.1 albo odwrotnie :) Musi się połączyć tylko trzeba właściwy program:
http://www.ac.com.pl/pl-centrum-pobran-oprogramowanie-acgassynchro

chyba faktycznie było lepiej kupić kabel a nie jakieś blutacze na kiju.


@DonWasylDeRoma: Ale przecież miałbyś identyczny problem z dobraniem odpowiedniego programu :) Sam mam 2 stagi, jeden to Qbox Plus i łączy się tylko na Ac Stag a drugi to właśnie jakiś 300 i łączy się właśnie tylko na którymś
@DonWasylDeRoma O, nie wiedziałem że BT ma wersje na stary Stag i nowy, ciekawe zatem dlaczego działa z apką na telefon skoro 300 to punkt 1 a nie 2 :) Sam mam interfejs kablowy też tego producenta ale tam nie było wyboru wersji - jedna wtyczka działa ze starymi i nowymi Stagami i z lpgtechem też.
@DonWasylDeRoma: Chętnie odsprzedam Ci oryginalny kabel serwisowy STAG, którym bez problemu wyłączysz bzyczek. Kupiłem go tylko po to, a potem sprzedałem samochód. Został mi raz używany kabel :)
P.S. Będziesz też mógł zaktualizować firmware sterownika.