Wpis z mikrobloga

Nic mnie tak nie dobija jak polska. Akurat jak skończę studia (pozwalające znaleźć pracę zarówno w polszy jak i na zachodzie) to pis będzie kończył swoją obecną kadencję. Mam mniej więcej porównanie pomiędzy pl a zachodem, bo trochę podróżowałem i to nawet nie jest śmieszne jak bardzo polska jest w tyle. I mimo że angielski swój oceniam w miarę dobrze (i niestety nie wydaje mi się że inny język mógłbym opanować w takim stopniu z moimi ograniczeniami czasowymi) to imigranci pierwszej generacji nigdy się w 100% nie zintegrują. Naprawdę chciałbym tu zostać ale nawet gdybym chciał się pogodzić z gorszą jakością życia to z moją astmą i polskim powietrzem dodatkowo dojdzie do tego pewnie krótsze życie. Naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć mentalności tego narodu (,)
#zalesie #chlewobsranygownem #neuropa #depresja
  • 7
@Scottie-33:
Dolkadnie, @opaquemist ma racje. Na emigracji zawsze bedziesz traktowany jak podczlowiek. Bedziesz na codzien sluchac jak ludzie psiocza na Polakow czy innych Rumunow. Bedziesz sluchal debat politycznych w ktorych prawica bedzie chciala bys #!$%@? bo jestes obcy a lewica bo jestes pijak i rasista. Mozesz zapomniec o zdobyciu partnerki, jako slowianin bedziesz najgorszym mozliwym wyborem. Na polki tez nie licz, one predzej wybiora bezdomnego truka czy araba. Na kazdej rozmowie
@JohnReese: Masz rację. Pytanie co komu bardziej przeszkadza - mieszkanie w tym chlewie, niby 90% katolików, każdy każdego by #!$%@?ł i oszukał dosłownie przy każdej okazji, czy bycie człowiekiem II kategorii. Pytanie też komu zawdzięczamy tą "wspaniałą" opinię na świecie.
@Scottie-33:

Pytanie co komu bardziej przeszkadza


To juz pytanie nie do mnie, ja wyjechalem juz dawno temu wiec nie wiem jak by moje zycie teraz wygladalo w Polsce. Moze bylo by lepiej moze nie... Staram sie o tym nie myslec bo juz troche zbudowalem na obczyznie wiec tez i tu raczej zostane.
Dolkadnie, @opaquemist ma racje. Na emigracji zawsze bedziesz traktowany jak podczlowiek. Bedziesz na codzien sluchac jak ludzie psiocza na Polakow czy innych Rumunow. Bedziesz sluchal debat politycznych w ktorych prawica bedzie chciala bys #!$%@? bo jestes obcy a lewica bo jestes pijak i rasista. Mozesz zapomniec o zdobyciu partnerki, jako slowianin bedziesz najgorszym mozliwym wyborem. Na polki tez nie licz, one predzej wybiora bezdomnego truka czy araba. Na kazdej rozmowie w banku