Wpis z mikrobloga

Mirki prośba o wsparcie. W tych tematach jestem zielony więc każda porada będzie dobra. Od kilku dni mam odczuwalnie wolniejszy internet. Głównie korzystam z wifi na telefonie. Nagle zdjęcia, filmy itd zaczęły się wolniej wczytywać lub nie wczytywały się w ogóle. Mam zainstalowaną aplikację na telefonie Speedcheck i gdy zrobiłem test na telefonie pokazało mi wynik Ping 39, Download 0,45mbps i upload 40 mbps. Gdy zrobiłem ten sam test na laptopie (ta sama aplikacja) wynik był porównywalny. Gdy zrobiłem test na speedtest to wynik wyszedł kompletnie inny tzn.ping 11, download 170mbps, upload 36mbps.Wynik i tak jest daleki od pierwotnej wydajności internetu. W archiwalnych testach na telefonie znalazłem wyniki ping 35, download 316mbps, upload 40mbps. W czym może być problem. Czy to wina internetu, awaria sprzętu czy może jeszcze coś innego?

#upc #internet
  • 3
@lgc89: Hej. Ja dokładnie od 3 dni też mam problem z internetem w upc. Dzisiaj zaczęło nawet bufforować filmy na netflixie. Reset modemu poszedł. Zmiana kanałów też i nic. Daj znać jeśli będziesz wiedział z czego to wynika
@Meszekkeszek: Resert z guzika zrobiony. Poczytałem trochę o właśnie o tych kanałach. Zainstalowałem na telefonie apke Wifi Analyzer i pokazało mi, że ten kanał, który mam jest dosyć średni. Obok miałem propozycje kanałów, które są lepsze np. 149 ale w ustawieniach routera w lista kończy się na 128. O co może chodzić? Dla testu przeklikiwałem kanał po kanale ale prędkość jaka się pojawiała to w download 0,06 mbps co jest po