Wpis z mikrobloga

@Clermont: A czemu argument o liczbie uprawiajacych dyscypline jest idiotyczny? Przeciez logiczne ze trudniej jest zostac najlepszym jezeli cos uprawia milion osob niz jezeli cos uprawia 50 osob. Jezeli wedlug ciebie ten argument jest glupi to mozesz stworzyc swoj sport i uprawiac go z 20 kolegami. Zostaniesz mistrzem i wedlug twojej logiki bedziesz lepszy niz lewandowski. UFC to nie sport tylko federacja. 700 zawodnikow to i tak wiecej niz wiekszosc lig
UFC to nie sport tylko federacja. 700 zawodnikow to i tak wiecej niz wiekszosc lig sportowych.


@mackbig: Ligi sportowe nie są odizolowane od siebie. Są międzynarodowe rozgrywki klubowe i reprezentacyjne, więc jest jak porównywać zawodników.
@Clermont: Polecam się troszke poduczyć prawdopodobieństwa bo nie chce mi się tego tłumaczyć. To że od czasu do czasu w losowej małej grupie trafi się geniusz to jest wiadome. Tym większa grupa tym prawdopodobieństwo trafienia geniusza jest większa. Akurat podałeś grupe jamajczyków bo wiesz że akurat trafili się tam szybcy ludzie. Gdybys wczesniej tego nie wiedzial i mialbys podac losowa 2 milionowa grupe ludzi to bys nie trafil.

A ligi to
@mackbig: A skąd wiesz, że taki Zmarzlik akurat nie trafił w 2020 roku na dziesięciu geniuszy, których pokonał, a Lewandowski na same fajtłapy w kryzysie formy?
Po co w ogóle te głosowania? Wystarczyłoby policzyć na kalkulatorze, komu się najbardziej należy.
@Clermont: Mógł trafić ale prawdopodobieństwo tego jest bardzo małe. Roznica popularnosci jest tak duza ze praktycznie niemozliwe. Predzej wygrasz 30 razy z rzędu w totolotka niż taka sytuacja by się zdarzyła. Nie wiem po co te głosowania. Ja ich nie organizuje. Zakladam ze po to zeby wyciagnac kase z smsow od januszy.
@mackbig: Akurat jest to bardzo możliwe. Żużel jest dość drogim sportem, wymaga określonych warunków, a zysków nie daje chyba bardzo dużych, więc ci ścigający się w GP to wyselekcjonowana grupa wyłącznie najwybitniejszych, którym się to opłaca i którzy podchodzą do tego profesjonalnie. Próg wejścia do zawodowej piłki jest dużo mniejszy. Piłka pozwala żyć na dobrym poziomie nawet nie będąc wybitnym. Nie można zakładać, że w żużlu i w piłce zachowane są
@Clermont: W PZPN zarejestrowanych jest ponad 900 tysięcy zawodników i zawodniczek(934 822 w 2012 roku). Przez "nie wybitni" rozumiem że masz na myśli tych z ekstraklasy. Załóżmy że w kadrze klubu z ekstraklasy jest 30 zawodników. 30 * 16(liczba klubów ekstraklasy)=480. 934 822-480=934342. Mniej więcej tyle osób musisz pokonać żeby zarobić te całkiem dobre pieniądze. Żużlowców w Polsce jest 174 xD. Jeżeli dla ciebie to że żeby uprawiać jakiś sport trzeba
@mackbig: Przyjmujesz cały czas wiele nieuprawnionych założeń i liczby "z dupy", a do mojego argumentu się nie odniosłeś.
Żużlowiec nie może sobie pozwolić na bycie słabym żużlowcem, bo się z tego nie utrzyma, więc sobie odpuszcza zawodowe jeżdżenie. Nie wiem, jak liczbowo wygląda zainteresowanie żużlem wśród dzieci - ilu chciałoby jeździć, ale rezygnuje. Wiem, że w naszych skokach jest to powszechne - wielu widząc, że pewnego poziomu nie osiągnie, rzuca to
@Clermont: Większość z tych 900 tysięcy traktuje piłke jako hobby bo już w młodości zobaczyli że nie mają żadnych szans. Dzięki temu że wiele osób ma szansę spróbować tego sportu można znaleźć dużo talentów a tych którze go nie mają odsunąć. W żużlu kto zgłosi się na treningi, ma kasę żeby to sfinansować ma szansę zostać zawodowcem. Próg wejścia na zawodowstwo w żużlu jest duży nie ze względu na talent tak
@mackbig: Mam wrażenie, że nie rozumiesz mojego argumentu. Nie licz milionów amatorów i średniaków na świecie jako realnej konkurencji, którą musiał pokonać w drodze na szczyt Lewandowski, bo jego konkurencją jest mały promil tego. Gdyby na żużlu można było sobie pojeździć na wpół amatorsko małym kosztem raz na tydzień, to też mielibyśmy pewnie parę tysięcy żużlowców w Polsce i pisałbym, że Zmarzlik musiał pokonać tysiące rywali, co nie byłoby prawdą. A
@Clermont: ile osób trenuje mma na całym świecie, a ile taki żużel czy skoki? Mma prawdopodobnie idzie w miliony (razem z amatorami). UFC to największa federacja i jej mistrz jest uznawany za najlepszego na świecie
Now consider this: There are approximately 20,000 active professional boxers and over 1,000 professional MMA athletes in the world, according to figures from Boxrec, UFC, Bellator, and the World Series of Fighting.


@repiv: źródło xDDD Nie potrafię znaleźć zbiorczych statystyk dla żużla, ale biorąc pod uwagę wszystkie poziomy w Wielkiej Brytanii, Polsce, Szwecji i paru innych krajach, to nie wiem, czy w robienie wziuuum na motorynkach nie bawi się więcej osób