Wpis z mikrobloga

Czy bedac kontraktorem w UK za £450-£550 dziennie (pracuje glownie w public sector gdzie malo sie za tyle kasy robi, jest totalny luz) oplaca sie emigrowac do USA?

W UK mam paszport, zawsze moge wrocic. Do USA mam zielona karte w passporcie, z loterii. Nie moge obecnie wjechac do USA aby jej aktywowac, bo rudy przedluzyl immigration ban, ale lada moment Biden ma go zniesc.

Nadal jednak nie wiem czy finansowo to sie oplaca. Patrzac na podatki (ktore nie sa tam wcale niskie), ubezpieczenie, koszty zycia, to potrzebuje jakies $220-$250k rocznie zeby wyjsc na to samo. Nie ma takich ofert duzo, wiekszosc to $100-$150k.

#usa #emigracja #programowanie #uk #zielonakarta
  • 63
  • Odpowiedz
@itSzpecu: porownujac do UK, ludzie sa normalni. Nie wiem jak to ujac, mozna w sumie rozmawiac z nimi tak jak w Polsce. W UK ludzie, mimo ze tam spedzilem pol zycia sa dla mnie nadal dziwni, nie tylko zreszta dla mnie, kazdy inny europejczyk mial takie same zdanie.

Texas wszystko fajnie, domy tanie (oprocz Austin), ale pamietaj o property tax. Prawie 2% wartosci rocznie (moj znajomy za sklejke praci 13 tys
  • Odpowiedz
@backpackerdeveloper_com: 5 lat to nie całe życie, a wydaje mi się że warto chociażby po to aby się przekonać jak to jest. Obywatelstwo chyba fajnie mieć bo to daje Ci permanentny dostęp do bardzo duzego rynku pracy, tak na wypadek gdyby w Europie czy UK nie działo się najlepiej.
  • Odpowiedz
@backpackerdeveloper_com: jak możesz pracować zdalnie to się przenieś do Dubaju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak masz rodzinę w UK to na linii LDN-DXB Emirates lata kilka razy dziennie, podatki chyba też niskie, pogoda nie najgorsza + masz blisko do Europy i do Azji.
  • Odpowiedz
@backpackerdeveloper_com: dla mnie amerykanie są dziwni, dodatkowo jako społeczeństwo podzieleni chyba gorzej niż Polacy, sporo sfrustrowanych osób nierównościami społecznymi, rasowymi i wszelkimi innymi, bardzo bezpośredni co bardziej przypomina polskie podejście do życia niż brytyjskie

ale niewątpliwie różnica między UK jest znacząca pod względem tej przestrzeni i klimatu, roślinności, sam bym się przeprowadził, ale tylko na zachód i tylko na południowy zachód (San Diego, Palm Springs) - wschód stanów to same metropolie,
  • Odpowiedz
@Budo: piszesz ze oderwany od zycia, poczulem sie jak idiota. Wiesz ze sa setki (naprawde o ile nie tysiace) Polakow co pracuja jako np. UX i maja £600+ w Londynie? Sam znam mase takich. To sa narazie (reforma IR35) normalne stawki w UK. Nie wiem jakie sa stawki w kaczystanie, ale serio nie wybiegam ponad norme w UK. Zreszta w tym roku moje tesla, etherum zarobil wiecej mi niz codzienna praca
  • Odpowiedz
@backpackerdeveloper_com: przejechałem cały Meksyk rowerem i nigdy bym tam nie wrócił a co dopiero zamieszkać. Nie wiem czy wiesz ale obecnie Meksyk jest bardziej niebezpiecznym krajem niż : Afganistan.Syria.Somalia.
Ale lobby kartelow dba o "dobry" wizerunek bo mają swoje już legalne interesy w sektorze turystycznym.
Już bym wybrał Belize jeśli koniecznie chcesz tamte rejony.
  • Odpowiedz
serio nie wybiegam ponad norme w UK. Zreszta w tym roku moje tesla, etherum zarobil wiecej mi niz codzienna praca przez 3~4 lata.


@backpackerdeveloper_com: przeczytaj to jeszcze raz, powoli i powiedz mi, że się nie odkleiłeś xD
Ja wiem, że są branże w których zarabia się super. Znam też ludzi z ux, którzy mają dobrą kasę, naprawdę dobrą. Nie mieszkam w tak zwanym "kaczystanie", jak to ładnie określiłeś, tylko ok 70
  • Odpowiedz
@backpackerdeveloper_com: gościu Ty w ogóle nie rozumiesz o czym ja piszę. Nie chcę żadnych dowodów (o co chodzi w ogóle), nie wiem też skąd wziąłeś jakiś "kaczystan", albo "poljaka" cokolwiek to znaczy. Nie chcę widzieć żadnych Twoich faktur xD
Reszta posta dość ciężka do przeczytania, chyba się #!$%@?łeś trochę. Anyway, gl hf, ja kończę rozmowę i pozdrawiam.
  • Odpowiedz