Wpis z mikrobloga

Czy bedac kontraktorem w UK za £450-£550 dziennie (pracuje glownie w public sector gdzie malo sie za tyle kasy robi, jest totalny luz) oplaca sie emigrowac do USA?

W UK mam paszport, zawsze moge wrocic. Do USA mam zielona karte w passporcie, z loterii. Nie moge obecnie wjechac do USA aby jej aktywowac, bo rudy przedluzyl immigration ban, ale lada moment Biden ma go zniesc.

Nadal jednak nie wiem czy finansowo to sie oplaca. Patrzac na podatki (ktore nie sa tam wcale niskie), ubezpieczenie, koszty zycia, to potrzebuje jakies $220-$250k rocznie zeby wyjsc na to samo. Nie ma takich ofert duzo, wiekszosc to $100-$150k.

#usa #emigracja #programowanie #uk #zielonakarta
  • 63
  • Odpowiedz
@r4do5: no wlasnie tak sie zastanawiam, bylem tam wiele razy i czym wiecej tam jezdzilem tym bardziej mi sie nie podobalo. Ale tak latwo wpadla ta zielona karta a wiem ze ludzie spedzaja tam lata i kupe kasy zeby ja dostac... to wlasnie nie wiem. W pracy wszyscy mowia jedz, bo tam sie zarabia duzo wiecej, ale wcale tego nie widze..
  • Odpowiedz
@backpackerdeveloper_com: nie wiem czy jesteś tak bardzo oderwany od rzeczywistości czy troll. czasy że warto było jechać do usa mijają, bo się tam syf robi po prostu. + ceny ubezpieczenia zdrowotnego są duże + może się trafić taki numer że coś ci ubezpieczenie nie pokryje więc bulisz 100k bo tak.
ps . nie musisz mi udowadniać że masz wizę.
  • Odpowiedz
@kcpi:

Na plus USA:
- klimat
- przestrzen
- blizej do tropikow (podroze czy praca zdalna, mieszkalem w Kolumbii/Meksyku pracujac zdalnie, znam jezyk, dobrze sie w tym rejonie swiata czuje).
- mam wrazenie ze jakbym kiedys chcial zmienic zawod to tam sa lepsze platne opcje. Np moj znajomy ma ponad 100tys jako kierowca ciezarowki, inny zjamomy jako zwykly kelner po 40stce wyciaga 5k dolarrow (glownie przez napiwki)

Na plus UK/Europa:
-
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@backpackerdeveloper_com: Różnica 70-100k rocznie troche spora.
Jesli pracujesz zdalnie-co sie szybko nie zmieni bo widać gołym okiem co jest grane,to jedź zobacz czy Ci to pasuje.
Ogólnie zależne od planów na przyszłość i Twoich celów.
  • Odpowiedz
@veneficuss: Praktycznie caly ten rok przesiedzialem w Meksyku, jak w lato dostalem info ze mam jechac po wize do Warszawy to glowny powod dlaczego to zrobilem to wlasnie programisci z doliny krzemowej. Przez pandemie pelno ich jest teraz w Meksyku. Pytajac o zarobki zaden z nich nie podal kwoty mniejszej niz 275k (mimo ze takich ofert nie widze online) a niektorzy mieli mniej doswiadczenia niz ja. Stad ten pomysl.|

Widze ze
  • Odpowiedz
@backpackerdeveloper_com: mam około 5 lat exp. i studia zrobione w UK. Od trzech lat biorę udział w loterii zielonych kart. Moje główne powody do wyjazdu to dużo lepsza pogoda, w porównaniu do Londynu nieruchomości są tańsze w wielu miejscach np. Północna Karolina, Texsas. Dużo wiecej przestrzeni i ludzie nie żyją na kupie. Podoba mi się że można kupić duży dom na przedmieściach dużego/średniego miasta relatywnie taniej do zarobkow niż w Polsce.
  • Odpowiedz