Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jaki kierunek studiów ma przyszłość na wsi i w mniejszych miasteczkach? Nie podoba mi się w dużym mieście i chciałbym wrócić w swoje rodzinne strony. Całe szczęście nie jest to harde Podlasie a zachód kraju, więc nie ma problemów z pracą powyżej minimalnej krajowej. Dlatego myślę o rzucenie obecnego gównokierunku (I rok) i zaczęcie nowego jesienią. Tylko co jest przyszłościowe? Mimo wszystko nie chcę #!$%@?ć z sebixami na produkcji. Na chłopski rozum jakaś weterynaria albo rolnictwo, ale nie mam gospodarki, nie jestem jakimś maniakiem zwierząt, na dodatek pochodzę z małego miasteczka mniej niż 10k mieszkańców a nie ze wsi. Obok mnie jest kilka większych miast pod 100k mieszkańców i jedno ponad (dawne wojewódzkie). Może jakiś ZIP, transport albo logistyka? W okolicy jest wiele zagranicznych firm na strefach i może dałoby się po czymś takim załapać jakąś pracę w biurze? Mirko pomusz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#studbaza #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ff9f7417bef0f000aeb237d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: nie idź na wetę jak nie masz zamiłowania, żeby dobrze po tym zarabiać w Polsce to trzeba się nieźle urobić. Po drodze jeszcze zniszczysz sobie zdrowie psychiczne, bo te studia to droga przez mękę. A technik weterynarii to syf.
@AnonimoweMirkoWyznania: do tego co tutaj podano dodałbym farmaceutę.

Lekarz w wiejskim ośrodku zdrowia to też dobra fucha, jak udzielne księstwo. Kasa czasami lepsza niż w wielkim mieście, bo nikt nie chce na taką zsyłkę, a i spiżarnię będziesz miał pełną bez kiwnięcia palcem( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Kleszcz-na-dupie-1978: dupa tam a nie dobra. Bez układów to nie zobaczysz wakatów. Od układów trzeba zacząć a nie od studiów.
@general_bomba: Co za rada technik informatyk, admin sieciowy. Dostaniesz minimalna a nie kilka k za wlaczanie komputerow i wymiane tonera do tego robisz wszystkie inne pozostale rzeczy. Znajac zycie bedziesz konkurowal z ludzmi po studiach i z doswiadczeniem, tak to wygladalo przed pandemia i to w miejscie wojewodzkim a nie powiatowym.