Wpis z mikrobloga

Witam Panowie
Będę dziś robił upgrade komputera i martwi mnie co będzie z systemem.
Będzie to dosyć duży przeskok bo ze starej płyty P55-us3l oraz i7-860 na płytę B450 Gaming+ i Ryzena 3 1300x. Do tego oczywiście zmiana RAMu z DDR3 n DDR4.
Czy po podłączeniu starych dysków system normalnie się uruchomi? Bo coś tam poczytałem na necie i zdania były podzielone. Jedni twierdzą że po wymianie podzespołów będzie wymagana ponowna instalacja systemu, inni że jeśli dyski będą te same to nie powinno być problemów.
Ktoś tam wspomniał nawet że na infolinię będzie trzeba dzwonić żeby aktywowali od nowa.

Aktualnie posiadam win10 który za darmo został ulepszony z win7 do którego mam oryginalny klucz.

Może ktoś ze "swoich" mi to łopatologicznie wytłumaczy ( ͡º ͜ʖ͡º)

#komputery #pcmasterrace
  • 21
@Ademu i klucz z win7 zadziała rozumiem?

Znowu czytam na jakimś forum że po wymianie płyty głównej nie obejdzie się bez telefonowania do Microsoftu :/

Nie miał chłop problemów to mu się zachciało zmiany podzespołów ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Ademu dziękuję mam nadzieję że się uda.

Jeszcze ostatnie pytanie, ja to jestem że tak powiem ze starej szkoły, całe życie system stawiałem z płyty (priorytet bootowania na CD ROM itp)

Ta instalacje win10 jak ściągnę ze strony ms to mam ja nagrać na płytkę czy jak?

Pewnie głupie pytanie przepraszam ale naprawdę nie wiem :P
Gadamie, sprawdź czy wszystkie dyski będą w tej samej konfiguracji w biosie i pousuwaj raidy. Acignij zawczasu sterowniki(nie zainstalujesz na starym) i będzie chulac. Mi pokazało ze zmieniłem kompa z licenja to tylko musiałem zaznaczyć że to ten sam komputer tylko przerobiony i samo aktywowało Windowsa. Nie musiałem nigdzie dzwonić miałem znak wodny że winda nielegalna. Zostaje kwestia 32 i 64 bit system
Byłem dokładnie w tej samej sytuacji co ty, oryginalny windows 7 w wersji OEM, który w między czasie został zaktualizowany do 10.

Ja zrobiłem to tak:
1. Za pomocą Windows Creation Tool -przygotowałem Win 10 na pendrive to instalacji
2. Jeszcze na starej platformie deaktywowałem klucz przez wiersz poleceń
Jak przenieść licencje
3. Złożyłem nowego kompa
4. Zainstalowałem windows 10 z pendrive
5. W trakcie instalacji podałem klucz z płyty od Win
@Ademu
@Adsl123
@SzpokoSzpoko

No więc jestem po wszystkim. Wyglądało to następująco.
Przygotowalem flash USB. Wszystkie sterowniki zrzuciłem na pendrive. Połączyłem windowsa z kontem Microsoft.
Przełożyłem bebechy.
Włączam kompa. Kazało ustawić w biosie różne rzeczy. W sumie tylko ram przestawiłem z 2666mhz na 3000mhz. Uruchomiłem windowsa.
Włączył się 2 razy. Tzn. znaczek windy mrugał i było przygotowanie i procenty się ładowały. W końcu się uruchomił. Wszedłem tam w ustawienia/aktywacja windowsa. Kazało podłączyć do
@skun1 Wersja szyny pcie ma marginalny wpływ. Poza tym, ryzeny pierwszej generacji nie grzeszą wydajnością obecnie. I co to za karta? Sprawdź czy zegary boostują i jakie jest obciążenie. MSI afterburner ma takie opcje.
@Ademu karta to rx560 4gb

Po włączeniu gry karta się odpala na standardowych zegarach tj. 1189 core i 1500 memory.

Marginalny wpływ ma szyna? Znajomy mówił że ta karta na PCI 2.0 działa na 60% możliwości... Nie liczyłem na jakieś Bóg wie co ale myślałem że podniesie się o 15 FPS chociaż.. a nie zmieniło się nic.
@skun1 Podane gry mocno "siedzą" na grafice. Powinna się poprawić chociaż płynność. Rozumiem, że sterowniki aktualne, i do grafy i do chipsetu. I włączony profil xmp dla ramów.
@Ademu tak jak mówię nie liczyłem na Bóg wie co ale liczyłem na poprawę. Dziś postawie windowsa od nowa, wszystkie sterowniki zaktualizuje. No i zobaczymy. Za to znalazłem problem w windowsie o którym chyba wspominałes. Wszedłem na szczegóły konta Microsoft a tam dalej wisi stara płyta i stary procek. I za Chiny nie mogę znaleźć nigdzie jak to zmienić..

Apropo pisze również że znajomym który się teoretycznie zna bo po szkole informatycznej