Wpis z mikrobloga

@Shatter: Jak inaczej chcesz „zmienić” system emerytalny niż podnosić wiek emerytalny? Nasz główny problem polega na tym że za mało pracujących utrzymuje za dużo emerytów. Jednym ze sposobów na to jest podniesienie wieku emerytalnego, wtedy więcej osób pracuje a mniej bierze emeryturę.
#!$%@? to jest straszne. 67 czy 65 lat i masz prawo zrezygnować z pracy i zacząć pobiersc emeryturę. Patologia i tyle. Co ci wtedy zostało? Wizyty u lekarzy.


@Shatter: Moja babcia ma 72 i dalej pracuje. Sorki ale mamy tylko dwie opcje, albo większość społeczeństwa pracuje prawie do śmierci, albo ludzie pracujący będą mieli na plecach utrzymanie armii emerytów.
Trzeba cieszyć się życiem kiedy jest się pracującym, a nie liczyć na
no to możesz te babcie już zabić bo życia i tak nie miała.


@Shatter: Moja babcia normalnie jeździ na wakacje i cieszy się życiem równolegle pracując. Co to za pomysł ze życie zaczyna się po przejściu na emeryturę?

Mamy trzecie rozwiązanie. Każdy zarabia na siebie i sam decyduje o tym kiedy skończy pracować i zacznie pobierać emeryturę.


@Shatter: W praktyce to nie ma prawa zadziałać, większość ludzi wydaje większość tego
co to za pomysł, że bycie pracownikiem Przez 52 lata to życie? XD


@Shatter: Normalny? Ale jaki inny model proponujesz? Pracujemy po to żeby mieć pieniądze za które realizujemy swoje cele.
Jeżeli chcemy budować bogate społeczeństwo to musi w nim dużo osób pracować, inaczej opodatkowanie tych pracujących będzie rosło żeby utrzymać armie niepracujących.

W praktyce to jedyny sensowny układ, który dosłownie nikogo nie skrzywdzi


@Shatter: W praktyce to co proponujesz
jedyny prawdziwy powód upadku PiS


@KochanekAdmina: upadku PO. Było więcej powodów. Ja jestem jednym z mocno zawiedzonych wyborców. Ja jeszcze pamiętam 3X15, czy obietnice reformy KRUS. Doszła bez sensu "afera taśmowa", podwyżka wieku emerytalnego, czy reforma OFE. A te wydarzenia były mocno medialne. Pojawiły się media pro pisowskie, typu wsieci. Wcześniej nie mieli szerokiego wsparcia w ogólnopolskich mediach, poza radiem maryja. Pojawiło sie jakieś gówno strony, których jedynym celem było atakowanie
@blablaelotrzydwazero: kryzys imigracyjny i nasilenie tendencji nacjonalistycznych w całej Europie przypada na okres tamtejszych wyborów, dodatkowo nowi wyborcy nie pamiętający rządów PiS, Tusk który wyjechał i zostawił kolegów na 5 minut samych, oraz zawód wśród swoich wyborców chociażby kiedy nie udało się postawić Ziobry przed trybunałem stanu bo nie wszyscy byli na glosowaniu