Wpis z mikrobloga

Dobra, jestem nieco zmieszany.

Łącze UPC 300 Mbps (uśredniony wynik speedtestów oscyluje ok. 230 Mbps), GFN w edycji Founders. Czy to Cyberpunk 2077, czy to Far Cry 5, czy nawet The Division - każda odpalona gra (mimo, że wygląda świetnie) ma co 2/3 sekundy ścinkę. Input lag ledwo zauważalny, wszystko pięknie... a zacięcia się pojawiają i sam nie wiem z jakiego powodu.

Czyżby rzeczywiście zbyt słaby net? Z tym że w ramach testów zmieniałem ustawienia w GFN na rozdzielczość 1280x720 i 30 FPS, a mimo to ścinki pozostawały, choć teoretycznie wtedy "łączożerność" powinna znacznie spaść. Możliwe, że jednak łącze nie wyrabia?

Potencjalne słabe punkty mojej konfiguracji:
- połączenie z routerem (stojącym zaraz obok laptopa) przez WIFI,
- karta graficzna NVIDIA Quadro K1000M.

Jakieś pomysły, gejmingowe mirki? Co mogę sprawdzić?

#geforcenow #gry #grykomputerowe #cyberpunk2077 #cyberpunk #streaming #cloud #cloudgaming
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Augustin_Pedroza_Espinosa Na pewno sprawdzę na kablu, choć tak jak mówisz - powinno śmigać tak czy inaczej. Zastanawiam się natomiast czy istnieje możliwość, że mój laptop jakimś cudem nie uciąga GFN. ThinkPad W530, 8GB RAM, procesor i7-3740QM, więc raczej nienajgorszy, ale karta graficzna rzeczywiście jest przedpotopowa (Quadro K1000M). Czyżby tutaj tkwił problem...?
  • Odpowiedz
  • 0
@Jokohama Właśnie ja tego praktycznie nie uświadczam (no może poza drobnymi wyjątkami), bo to wskazywałoby na - przynajmniej częściową - niewydolność łącza. A mimo to ścinki nie odstępują mnie na krok...
  • Odpowiedz
@KAZ_OVER: te 230 Mbps to masz na laptopie połączonym przez wifi? Masz własny router, czy łączysz się z wifi dekodera horizon? U mnie GFN śmiga lepiej jak się łączę z wifi horizona niż jak mam połączenie z moim własnym routerem. Może ping słaby? Karta graficzna raczej nie jest problemem. Stawiam na jakieś problemy z łączem, ale na pewno prędkość 230 Mbps jest więcej niż wystarczająca.
  • Odpowiedz
  • 4
@Augustin_Pedroza_Espinosa
@Jokohama Dobra, oficjalnie problem zażegnany! Wina leżała po stronie laptopa. Niepodłączony do prądu ma zdecydowanie niższą wydajność niż przy stałym źródle zasilania :) Po podpięciu kabla wszystkie ścinki zniknęły!

Dziękuję panowie za dotrzymanie towarzystwa podczas tej nocnej walki. Wpis zostawiam dla potomnych.
  • Odpowiedz