Wpis z mikrobloga

#gielda #tui #mbank
Mam emaklera i akcje TUI, w jakiś sposób dostane powiadomienie odnośnie informacji poniżej?

Akcjonariuszom Spółki zostanie zaoferowanych 25 Nowych Akcji za każde 29 istniejących akcji, które posiadają (Stosunek Subskrypcji) w Dniu Poboru (zgodnie z definicją poniżej) po cenie subskrypcji 1,07 EUR za Nową Akcję (Cena Subskrypcyjna).

Inwestorom posiadającym udziały depozytowe na akcjach Spółki (DI) w dniu 11 stycznia 2021 r. Zostaną przyznane prawa poboru z prawem poboru (prawa poboru DI), które umożliwią im nabycie dodatkowych DI reprezentujących Nowe Akcje przy współczynniku subskrypcji i przy Subskrypcji Cena £. Inwestorzy mogą wykonywać swoje prawa poboru DI od 12 stycznia 2021 r. Włącznie (po ich uznaniu) do godziny 10:00 (GMT) w dniu 26 stycznia 2021 r. (Okres subskrypcji DI).
  • 21
@lanoly: @Polasz: to oznacza, że Akcjonariuszom Spółki zostanie zaoferowanych 25 Nowych Akcji za każde 29 istniejących akcji, które posiadają (Stosunek Subskrypcji) w Dniu Poboru (zgodnie z definicją poniżej) po cenie subskrypcji 1,07 EUR za Nową Akcję (Cena Subskrypcyjna).

Pojawi się w eMaklerze automatycznie
@lanoly: Ciężko powiedzieć, nie interesowałem się TUI i nie wiem jaka tam jest sytuacja. Ogólnie sprawa wygląda tak: cena akcji spadnie i nie zrealizujesz prawa poboru - jesteś w plecy, albo zrealizujesz prawa poboru i dokupisz akcji, cena akcji i tak spadnie, ale będziesz miał lepszą średnią. Jeśli uważasz, że nie spadnie poniżej ceny nowej emisji - to bierz nowe akcje. Ale to już trzeba samemu ocenić jakie są szanse.
@Czachaaa:
zajebiście, czyli jak mam 25 akcji na xtb to jestem w dupie? minimalna wartość transakcji to 500zł u nich, więc musiałbym kupić w poniedziałek jakies 30 akcji i sprzedać od razu 26? (wolałbym nie pakować się w 2x29 w ten syf)