Wpis z mikrobloga

Siedzę już 4h nad sprawkami z chemia i nie wiem co robię z życiem. Te #studia zabierają mi resztkę chęci do czegokolwiek. Lubię chemie, nawet startuję z firmą gdzie będę pracował w fachu tylko ten materiał jest taki zbędny i bez sensu. Po 3 latach studiów + teraz leci pierwszy rok magisterki, umiem zagadnienia z mojej pracy licencjackiej i ekstrakcji roślin jak i chromatografii (uczę się prywatnie w domu). Zamiast teraz sobie na spokojnie poczytać to uczę się #!$%@? wzorów, które są mi zbędne bo tworze arkusze exele gdzie wklepuje dane i masz wszystko. Nawet obsługi exela nigdy nie było (większość ludzi liczy na kalkulatorach, tylko wykresy exel), bo na uczelni stwierdzili, ze lepsze będzie poł roku nauki programowania w Pascalu... Normalnie depresji idzie dostać...
#nauka #chemia #studia
  • 25
  • Odpowiedz
@Matiis: jak w 2021 roku ktoś na twoich studiach uczy cię turbopascla to pomyśl jak bardzo nieaktualne pojęcie o świecie on ma. Jeśli myślisz, ze ktoś na studiach pomoże ci zdobyć wiedzę to zapytaj od razu swoich nauczycieli gdzie ten magiczny ktoś jest.

  • Odpowiedz
@Analityk: panie pascal uczy postaw programowania! Czego tu nie rozumiesz? Takie wytłumaczenie dostałem. Nie no mam kilku ogarniętych ludzi wśród prowadzących i to bardzo tylko uczą gówna. Robię sprawozdanie z sprzętu, którego produkcja zakończyła się przed moimi urodzinami. Obecny sprzęt to kosmos przy tym i tak, jest na uczelni nowoczesny, tylko on nie nauczy podstaw i na nowym nie da się popełnić głupich błędów .
  • Odpowiedz
@Matiis: TrurboPascala to miałem w liceum, na studniach (nie informatycznych) tylko da semestry C. Ale z takich mało aktualnych rzeczy wciąż uczą programować na 8051
  • Odpowiedz
@kk87ko0: do tej pory w przemyśle używa się maszyn stojących na 8051 i nawet bardziej przestarzałych IC które są warte kilka M€.
I jak się okaże że ostatni serwisant z KarlMarksStadtu, spadł z rowerka, Peter z Czech nie ma wolnego terminu a Siemens za nowe sterowanie liczy sobie >1M€ i będzie to trwało 10 tygodni przez które maszyna i 10+ pracowników będzie stała to może się okazać że opłaca się zapłacić
  • Odpowiedz
@Matiis: e to nie, ja Kielce naście lat temu, ale u mnie Mariuszek cisnął (z różnym, zazwyczaj słabym skutkiem) na excela. I chwała mu za to.

jest na uczelni nowoczesny, tylko on nie nauczy podstaw i na nowym nie da się popełnić głupich błędów

Jest w tym sporo racji, trochę trzeba ogarniać jak sprzęt działa żeby nie wzywać serwisu z shimatzu czy tam innego agilenta bo się zepsuło, żeby po tygodniu
  • Odpowiedz
@dlugi_: no to chyba jakieś mało rozwojowe firmy który już tak sie nauczyły więc klepią swoje produkt, już nawet AVR nikomu sie nie bedzie opłacał niedługo
  • Odpowiedz
@rainkiller: właśnie nie wiem, na studia mam z detka wywalone, a nauka idzie mi łatwo. Meczy mnie bezsens tych studiów.

@dlugi_: A to chemie studiowałeś? Jak teraz zawodowo układa się? Chociaż nascie lat temu studia to były inne studia niż teraz.
  • Odpowiedz
@Matiis: pracowałem ponad 3 lata w przemyśle na utrzymaniu ruchu zaraz po studiach, potem na swoim ale w innej branży (elektryka, transport) potem wróciłem do chemii na jakiegoś pomniejszego kierowniczynę żeby się odstresować jak sobie dałem spokój z własną działalnością w tym dzikim kraju. Teraz znowu zmieniam branżę.
  • Odpowiedz
@dlugi_: no ja teraz ruszam z własną działalnością, po pewnym czasie w ramach tego projektu chce laba założyć. Martwi mnie to, ze na studiach utrzymuje się z swojej strony internetowej i handlu starociami (plus czasami naprawiam laptopy i sprzedaje drożej). Może być krucho jak wyląduje na rynku pracy (,)
  • Odpowiedz
@Aqvis: poradniki związane z zakupami w chinach, wyprzedaże itp. Zobacz sobie alisale.pl. Dopiero od jakiegoś czasu rozwijam mocniej, kiedyś to olewałem. Nic super i innowacyjnego :(
  • Odpowiedz
  • 0
@Matiis skoro dajesz rade studiować i jeszcze się utrzymywać z tego to i tak zajebista sprawa. Ja w tym semestrze zaczalem studia i tez przydałoby sie ogarnąć jakis sposób zarobku.
  • Odpowiedz