Wpis z mikrobloga

Cóż za #!$%@? czasy, że prezydent USA jest jednostką na tyle niebezpieczną dla własnego kraju, że media społecznościowe muszą mu blokować konta xD Że swoim #!$%@? spowodował fizyczny atak na kapitol szaleńców i nazistów, a potem mówił że ich kocha xDDDD

Ja wiem że u nas dużo gorzej, ale przecież wiadomo że Polska nigdy nie była orłem wśród narodów, a raczej kurą z podciętymi skrzydłami. Że USA będzie miało taki kryzys własnej państwowości to bym w życiu bym się nie spodziewał, myślę że te wydarzenia mogą (a na pewno powinny) być punktem zwrotnym w sprawie masowego prania mózgów przez FB, Twittery i inne. W dokumencie "Social Dilemma" koleś mówił że radykalizowanie ludzi przez te platformy w końcu doprowadzi do wojny domowej i teraz widać że miał rację. Ciekawe- widać jak na dłoni że wolność słowa w klasycznym rozumieniu powoli traci rację bytu.

#neuropa #4konserwy #usa #polska #swiat
źródło: comment_1610055282jbDMWvqvqZaUpqqQ6gNJpA.jpg
  • 21
@Serrrek: Ech, US and A to jeden wielki żart. Serio. Ma trochę milionerów i dużych firm, ale reszta to kompletny bałagan, biedota, ludzie, których nie stać na mieszkanie, lekarza, którzy ledwo umieją czytać, więc wszystko da im się wmówić. Muszą gdzieś odreagować agresję i frustrację, no to macie.
ludzie są zbyt głupi na internet, ale serio naprawdę są XD, jest pilna potrzeba wprowadzenia masowej, nowoczesnej edukacji na temat czytania ze zrozumieniem informacji, fake newsów, błędów poznawczych itd.


@deziom: gówno to da, bo mechanizm radykalizacji oparty jest na emocjach i podstawowych odruchach, a nie na błędach rozumowania.

Jak trafisz w bańkę internetową, w którą wepchną cie same serwisy internetowe, to nic ci nie da edukacja, bo zawsze będziesz widział przekaz
Jeśli dojdzie do wojny domowej to właśnie przez postępującą cenzurę


@szpongiel: Nie wiem jak jest na wykopie ale już wiem że każdy kto tak mówi na reddicie ma na myśli że już nie może mówić na murzynów "Niggers".