Wpis z mikrobloga

Dziś mi stuknęło 5 lat na Wyspach. Pamiętam jak samolot przy lądowaniu samolot zszedł poniżej poziomu chmur i zobaczyłem piękno* UK w całej ozdobie - bure zabudowania Bradfordystanu ciągnące się rzędami jednakowych ruder. Później nie było lepiej bo prosto z lotniska pojechałem do najgorszego miasta w UK - Hull . O klasie tego miasta niech świadczy to, że w Hull City grał Grosicki. Na początku było ciężko - ludzie bełkoczą w jakimś dziwnym narzeczu co bardziej przypomina pierwotną mowę niż angielski, sportem narodowym jest walka z grzybem ( #yorkshire ), samochody jeżdżą po złej stronie drogi, pogoda taka sobie i ciągle wieje.
Ehh, kiedyś to było. A teraz, człowiek przeniósł się na południe, ludzie mówią po ludzku, pogoda jakby lepsza a i o grzybie zapomniałem. Tylko Peak District szkoda bo daleko, ale kiedyś jak miałem bliżej to regularnie jeździłem.

*UK potrafi być ładne, tylko trzeba wyjechać z miasta. Mając samochód lub przynajmniej rower można zwiedzić setki niesamowitych miejsc - od takich jak na obrazku po farmę na której mieści się fanklub silników parowych i zabytkowych. Aczkolwiek moim ulubionym jest schronisko dla sów gdzie można potrzymać w dłoni naprawdę wielkie ptaki.

#uk #emigracja
Pieron - Dziś mi stuknęło 5 lat na Wyspach. Pamiętam jak samolot przy lądowaniu samol...

źródło: comment_1610045669j8R6Y2sAxZ6pHnC6FPV1wU.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dEJWS: Planuje się kiedyś wybrać do Nottingham zobaczyć Warhammer World :D Yorkshire Moors jest spoko, wiele osób lubi tam jeździć motorem tylko lepiej zwiedzać późnym latem bo teraz ta okolica wygląda jak sceneria do filmu postapo. Zakładam, że York zwiedzony? Jak lubisz piesze wędrówki to polecam stronę www.walkingenglishman.com

@hudi77: okolice Luton (te bardziej cywilizowane na szczęście)

@buysy: byłem w Grimsby na pokazie Red Arrows. Bardzo podobała
  • Odpowiedz
@Pieron: bylem w hull 2,5roku w sumie sam bo pracę przez Indeed znalazłem wylądowałem w polskim obozie, to miasto kształtuje charakter na swój sposób. W sumie w maju mi stuknelo 5lat wiec fajny zbieg okoliczności! Trzymaj się tam czasem zaglądam do starych znajomych bo mieszkam w Yorku więc mam bezpośrednią ciuchcie wiec jak coś to mozna wypic browar ()
  • Odpowiedz
*UK potrafi być ładne, tylko trzeba wyjechać z miasta.


@Pieron: a to prawda - w Szkocji ja nie rozumiem jak może być taki syf w dużych miastach - chodniki gorsze niż w polskich średnich, śmieci, pety na ulicach, śmieci się przewalają i wszystko rozdziobują memy, a teraz jeszcze wszędzie choinki bo ludzi wywalają na ulice. No i pojemniki na śmieci są na głównych ulicach więc spacer nimi w cieplejszy dzień
  • Odpowiedz
@Wilsone: W Milton widać meneli i bezdomnych bo się wyróżniają, natomiast w Luton menele i bezdomni wyglądają jak zwykli mieszkańcy, dlatego też ludzie mają gorsze mniemanie o Milton. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz