Wpis z mikrobloga

Dziś mi stuknęło 5 lat na Wyspach. Pamiętam jak samolot przy lądowaniu samolot zszedł poniżej poziomu chmur i zobaczyłem piękno* UK w całej ozdobie - bure zabudowania Bradfordystanu ciągnące się rzędami jednakowych ruder. Później nie było lepiej bo prosto z lotniska pojechałem do najgorszego miasta w UK - Hull . O klasie tego miasta niech świadczy to, że w Hull City grał Grosicki. Na początku było ciężko - ludzie bełkoczą w jakimś dziwnym narzeczu co bardziej przypomina pierwotną mowę niż angielski, sportem narodowym jest walka z grzybem ( #yorkshire ), samochody jeżdżą po złej stronie drogi, pogoda taka sobie i ciągle wieje.
Ehh, kiedyś to było. A teraz, człowiek przeniósł się na południe, ludzie mówią po ludzku, pogoda jakby lepsza a i o grzybie zapomniałem. Tylko Peak District szkoda bo daleko, ale kiedyś jak miałem bliżej to regularnie jeździłem.

*UK potrafi być ładne, tylko trzeba wyjechać z miasta. Mając samochód lub przynajmniej rower można zwiedzić setki niesamowitych miejsc - od takich jak na obrazku po farmę na której mieści się fanklub silników parowych i zabytkowych. Aczkolwiek moim ulubionym jest schronisko dla sów gdzie można potrzymać w dłoni naprawdę wielkie ptaki.

#uk #emigracja
Pieron - Dziś mi stuknęło 5 lat na Wyspach. Pamiętam jak samolot przy lądowaniu samol...

źródło: comment_1610045669j8R6Y2sAxZ6pHnC6FPV1wU.jpg

Pobierz
  • 31
@Pieron: "po farmę na której mieści się fanklub silników parowych i zabytkowych. Aczkolwiek moim ulubionym jest schronisko dla sów gdzie można potrzymać w dłoni naprawdę wielkie ptaki."

Podaj lokalizację tych miejsc. Thank you from mountain ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Pieron: jakiś tam ranking ostatnio czytałem o najgorszych miejscach do życia w uk to Hull było chyba na trzecim miejscu,Peterborough wygrało. Oba miasta gęsto zasiane Polonią tak więc...
@fruity główny problem Milton jest taki, że jest sztucznym miastem i brakuje w nim tego, co jest w naturalnych miastach - czyli centrum gdzie można pójść z znajomymi lub się poszwędać. Oprócz tego wszędzie trzeba jeździć samochodem bo jest za daleko na spacer.

@Miriamele w Hull jest parę ciekawych rzeczy - The Deep, Streetlife Museum, galeria, muzeum morskie i moja ulubiona atrakcja - autobus do Yorku. Oprócz tego do niedawna była tam
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pieron: gdzie na południu mieszkasz? Ja wyniosłem się z Londynu (Battersea) do Surrey jakieś 7 lat temu.Do tej pory nie znudziło mi się tutaj .W miarę dobry dojazd do Londynu i ładne okolice.