Wpis z mikrobloga

@gonzo91: hmmmm bo wymyślenie technologii to koszty i lata testow i badań....używanie istniejącej technologii to już to tylko dostosowanie fabryk i brak kosztów związanych z developmentem
Dogonienie tesli odbędzie się bardzo niskim kosztem w bardzo krótkim czasie, oczywiście ludzie przywiązują się do marek które są pionierami w danej technologii ale nie zostaną oni monopolistą elektrycznych aut a konkurencja is real i bardzo chętnie będą im wbijać szpile, plus tesla jest ekskluzywnym
@evolucja:
no to podaj mi proszę cenę za teslę i za jakieś inne auta którymi jeździ przeciętny obywatel?
ohhh czyżby była 4x większa ?
a to czekaj może da się potem sprzedać używaną teslę komuś i ktoś kupi używkę ?
o nie, czyżby baterie miały ograniczoną żywotność i kupowanie używanej to jak kupowanie używanego iPhone gdzie bateria mu trzyma 2h jak z niego korzystasz ?
hmmmmm jak mógł bym dojść do
@gonzo91: pomyśl o tym jak o wprowadzaniu na rynek telefonów z dotykowym ekranem bo pewnie to pamiętasz z własnego doświadczenia.....a potem popatrz kto pierwszy wprowadzi takie telefony i gdzie teraz jest konkurencja
@leazyboy: Tesla model 3 long range jest w cenie trochę lepiej wyposażonego audi a4 więc ten argument pada

Co do baterii- modele s na lotniskach w nl (amsterdam i eindhoven) jako taksówki zrobiły średnio po 700kkm i zostały odsprzedane dalej (z tego co kiedyś czytałem jedna jeździ do dziś w Polsce) więc ten argument też pada
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@leazyboy: Ale wiesz, że były samochody elektryczne przed Teslą?
Za kilka lat widzę świat samochodów elektrycznych podzielony jak aktualnie jest rynek smartfonów pomiędzy Apple i ich ajfony, a cała reszta i android. Mniej więcej 50/50 pomiędzy Teslę a resztę producentów. Róbcie screeny.
Do tego pragnę zauważyć, że jeżeli chodzi o samochody elektryczne na swiecie stawka wygląda następująco: Tesla, chińskie marki (Nio, xpeng....) I dopiero reszta świata.
@gonzo91:
co to za argument, tak samo ekrany dotykowe były na długo przed telefonami z takimi ekranami
ale ja nie mówię że tesla coś nie tak robi, ale popatrz jak te chinskie firmy szybko doszły do tego żepy produkować też auta elektryczne..przecież tych firm nie było na świecie 2 lata temu a dzisiaj puszczają pierwsze serie swoich modeli