Wpis z mikrobloga

@zwei: Jeżeli chodzi o dane, które wysyła Twój telefon w momencie, gdy nic nie robi, to iphone zdecydowanie tutaj wygrywa. Tak samo jak możliwość ukrycia swojego maila z logowaniem oauth z applem. Więc tak - Apple ceni moją prywatność bardziej niż Google
  • Odpowiedz
  • 57
@DartNorbe: Naprawdę jesteś naiwny xD


@xandra: Próbujesz sobie racjonalizować używanie systemu od firmy która wszystkie swoje usługi opiera na modelu ciągłego śledzenia?

Przeprowadzone były badania nt pobieranych danych. Są już nieaktualne - iOS wskoczył na nowy poziom ochrony danych.
  • Odpowiedz
@DartNorbe: To samo robi #apple, tylko że oni cię o tym nie muszą informować przy aktualizacjach.
Beka z fanatyków Apple i Android. Niech każdy używa czego chce, a nie w 2021 nadal jest #!$%@? oto co jest lepsze XD
  • Odpowiedz
@xandra: w czym ta naiwność się objawia? iOS jak i macOS pozwalają mi zablokować wszystkie trackery. Od kolejnej aktualizacji iOS domyślnie żadna aplikacja nie będzie mogła używać wspólnych trackerów (śledzenie usera pomiędzy aplikacjami). Apple auth pozwalające się logować bez ujawniania emaila, szyfrowanie dysków i Apple ID którego nawet FBI nie może złamać.

To teraz z chęcią posłuchamy jak to wyglada na podwórku Androida.
  • Odpowiedz
@krzych0: Mnie akurat na tym nie zależy, jak nie słucha mnie asystent Googla, to Cortana, a wiara, że Apple, żadnych danych nie zbiera, to po prostu czysta naiwność, bo nawet te, anonimowe pozwalają na identyfikację, zresztą Apple już parę razy przyłapano na działaniu wręcz odwrotnym do deklarowanych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@xandra:

parę razy przyłapano na działaniu wręcz odwrotnym do deklarowanych.

Można prosić jakieś źródła?

Bo jak na razie widzę w tym wątku dyskusje gdybanie vs fakty ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@hdh3he3: Apple nie śledzi: https://onetech.pl/iphone-11-pro-sledzi-lokalizacje-uzytkownikow-nawet-jesli-wszystkie-uslugi-geolokalizacyjne-sa-wylaczone/

https://www.radiozet.pl/Technologia/Apple-nas-sledzi-iPhone-zachowuje-liste-wszystkich-lokalizacji-w-ktorych-byliscie

https://www.tabletowo.pl/ios-14-opoznienia-blokowanie-sledzenia-reklam/

A pamiętasz jak Apple zarzekało się, że nigdy, przenigdy nie spowalniali systemu w iPhonach przed wydaniem nowego modelu? I co? We Francji sporo kasy wydali na odszkodowania za kłamstwo. A to tylko ostatnie przykłady.
  • Odpowiedz
@xandra: Odnośnie linków które wrzuciłaś - wszystko można zablokować (odznaczyć zgody). Jedli jednak chce się mieć możliwość odnalezienia iPhona w przypadku zgubienia trzeba włączyć funkcje geolokalizacji - inaczej przecież go nie znajdziesz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@xandra: @xandra:

Significant Locations: Your iPhone and iCloud connected devices will keep track of places you have recently been, as well as how often and when you visited them, in order to learn places that are significant to you. This data is end-to-end encrypted and cannot be read by Apple.

Cytat odnośnie tej funkcji, ogólnie domyślam się że to do homekita jest używane, jeżeli nikt nie udowodnił ze te dane są gdzieś wysyłane (myślę że nie są) to nadal
hdh3he3 - @xandra: @xandra:

Significant Locations: Your iPhone and iCloud connected ...

źródło: comment_1609930107SoZBJ3hGKycxNsoIhIJ39h.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@DartNorbe: Dalej, oni budują marketing na braku śledzenia dlatego też że jest to po prostu opłacalne, prywatność w sieci staje się modnym tematem, sprzedają masę telefonów więc po cholere mieliby sobie niszczyć te strategie? Przy ich obecnych zyskach kasa z jakichś tam wrażliwych danych to by były grosze.
  • Odpowiedz
@hdh3he3: Nie, po prostu widzę przez lata, jak Apple robi użytkowników w konia swoimi zapewnieniami, pamiętasz aferę ze źle trzymacie? ;) Takich przykładów mogę znaleźć dziesiątki i wątpię aby coś się w tym temacie zmieniło.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@xandra: Jeszcze raz mówię, konkretny dowód na jakiś brak prywatności, bo w tym temacie jest ten wątek i o tym jest rozmowa, jeżeli nie masz to odpuść
  • Odpowiedz