Wpis z mikrobloga

Hej, jakie kolory od Tamiya będą must have do malowania. Patrzę głównie na pojazdy aliantów podczas 2wś i pewnie jakieś figurki. Mam olive drab, gunmetal, jakiś czarny i Red Brown. Jakie kolory jeszcze będą przydatne i się je dość powszechnie stosuje?
#modelarstwo
  • 8
@LaRauxe: Masz aerograf jakby coś? Na pewno prędzej czy później przydadzą Ci się matowy biały, do czołgów warto mieć też XF57 (buff), XF52 (earth), XF63 lub 69 (takie bardzo ciemne szare) i jakiś ciemny brąz do robienia obić (chociaż tu głównie działa się pędzlem, więc Tamiyi nie polecam). Do malowania stali odradzam gunmetal, lepszy efekt daje moim zdaniem bardzo ciemny szary zmieszany z odrobiną niebieskiego, a potem lekko przetarty np ołówkiem.
@kozaqwawa: @knoor: Aero jest, jeszcze nie używałem ale będę się uczył. Tylko do podkładu i koloru bazowego, reszta pędzel. Wcześniej miałem Pactre i była straszna lipa, wiec Tamiya jakoś przyjemnie mi się korzysta
@LaRauxe: mi tamiyą sie najlepiej malowało z 1:1 albo nawet 2:1 z mlt albo dedykowanym x20a.

edit: a i czemu reszta pędzel? i jaka reszta? bo ww2 ally to głównie olive drab był chyba? ewentualnie oznaczenia białym/zółtym?
@kozaqwawa: oznaczenia i jakieś dodatki typu karnistry, gąsienice na pancerzu, sprzęt. Chyba że to wszystko da radę aero zrobić, bo ja nie wiem, jeszcze nie miałem okazji korzystać
@LaRauxe: Kanistry, gąsienice i tego typu drobiazg jak jest w kolorze bazy na spokojnie aero machniesz za jednym zamachem - a jeśli ma to być jakiś inny kolor, to lepiej pędzlem. Ogólnie polecam takie podejście jak pisałeś, czyli duże powierzchnie aero, a wykończeniówka/efekty pędzlami:) Tylko tak jak pisze @kozaqwawa: tamiya i pędzel to takie se połączenie... takie np vallejo sprawdza się moim zdaniem dużo lepiej
@Kartkowka_z_grilla: dodałbym (można je wymieszać samemu, ale zajmuje to nieproporcjonalnie dużo czasu i trudno czasami zapewnić powtarzalność odcieni) jeszcze następujące bardzo często stosowane w modelarstwie (i w malarstwie:) kolory o wielu, wielu zastosowaniach:
1/ siena palona (burnt sienna)
2/ umbra naturalna (natural umber/raw umber)