Wpis z mikrobloga

@zestolicy: jakie notarialne? W Plusie normalnie świstek się daje z Plusa gdzie się wypełnia dane na którą jest umowa i dane kto ma mieć pełnomocnictwo. Pewnie w Play tak samo. Notarialne to chyba jak spółki przenosisz albo #!$%@? wie co. Nie pracuje już od roku to nie pamiętam
@NickciN: W plusie moze tak, w Play'u bez podpisu papieża nic nie zdziałam. Użeram się na infolini od kilku dni, tylko notarialne pełnomocnictwo, bo ustawa, bo prawo telekomunikacyjne... WTF?!? Ale wpadłem na inny pomysł, przeniesienie do innej sieci nie wymaga nigdzie wizyty, jak nie uda się dogadać z Play to zamówię kartę z Orange i heja.
@zestolicy: coś chyba kombinujesz. Pierwszy raz słyszę, że aby dać komuś pełnomocnictwo trzeba coś notarialnie a prawo jest dla wszystkich sieci takie samo. Nawet umowy przenosi się normalnie, wystarczy dowód i żeby te osoby były i tyle. Więc ktoś kto to czyta i chce pomóc to lepiej się w to nie pakuj
@NickciN mam Ci wysłać nagranie rozmowy z konsultantem? Taki wymóg i już, i bądź pan mądry. Alternatywnie potwierdzone przez konsulat + kopia dowodu. @play_polska czy konsultant wprowadził mnie w błąd? Naprawdę do odbioru duplikatu karty SIM potrzebne jest notarialne pełnomocnictwo, nie wystarczy zwykle odręcznie podpisane?
@zestolicy: Po prostu pracowałem rok temu, nawet nie słyszałem żeby coś takiego było dlatego się dziwie. Może masz rację, nie śledze tematu bo już tam nie robię. Ale to by była głupota trochę bo jak np. przyjdą dwie osoby z dowodami i chcą to zrobić od ręki to najpierw notariusz xD brzmi trochę absurdalnie
@NickciN jak przyjdą dwie osoby z dowodami to są dwie osoby z dowodami i pełnomocnictwo niepotrzebne. Tu problem taki, że zarówno dowód jak i właściciel są za granicą i nie ma jak przyjechać do Polski. Jak @play_polska nie pomoże, to na szczęście przeniesienie numeru do innej sieci nie wymaga notariusza i wizyty w salonie.
@zestolicy: jak nie było dwóch osób to dawałem świstek, osoba szła do domu i go wypełniała. Albo przesłała osobie która jest za granicą, ta odesłała i przyniosła to też grało. Jakieś chore akcje play ma widać
@NickciN zadzwonilem aby jeszcze raz potwierdzic, tylko notarialne pelnomocnictwo. Tak więc @play_polska, Miło było ale się skończyło. Macie tak restrykcyjne procedury, że łatwiej jest przenieść się do innej sieci. Wasza strata.
@zestolicy: z drugiej strony jest to dobre zabezpieczenie (mimo że upierdliwe w twoim przypadku), bo jednak na numery telefonu przychodzą tokeny sms z banku itp, więc przynajmniej nikt nie pryzjdzie z podrobionym upoważnieniem papierowym i nie wymieni Tobie na lewo karty, a jakby taka sytuacja miała miejsce to byś wyzywał że co to za weryfikacja i procedury że operator wydał randomowi twój numer i #!$%@?ł konto albo zadzwonił że bombe podłożył.
@andrzeju1 zgadzam się, ale w obecnej sytuacji można to rozwiązać na wiele sposobów. Mamy 21 wiek, szybka video rozmowa, dowód do kamerki, podpis elektroniczny... Jak się chce to się da zdalnie i bezpiecznie, tylko trzeba chcieć.