Wpis z mikrobloga

Mirki, robię głupotę, bo chcę xD może mnie jakoś odwiedziecie od marzenia xD.

A więc, chcę zbudować sobie dom 35m2 ze śmieci i odpadów xD bez pozwolenia na zgłoszenie ( odchodzi bardzo dużo kosztów) + antresola w domu 12m2. =47m2.
Z racji tego, że mam bardzo miłych i przyjaznych sąsiadów, którzy pracują w budowlance pomogą mi zebrać potrzebne materiały za grosze.

A w skrócie, mam już opracowany plan działania:

1. Wszystko zrobie sam, chce potwierdzić moją hipotezę, że dom jestem w stanie zbudować + zrobić wszystko w środku z youtubem (poza tym, jestem chłopak ze wsi, a sam kiedyś stawiałem jeden domek kanadyjski, a z narzędziami potrafię się obejść)

2. Materiały, i tutaj jest największe ucinanie kosztów :p
A) Fundamenty bloczkowe, bo są tanie, oczywiście nowe, bo są rzeczy na których się nie powinno oszczędzać + siatka na krety i inne.

B) Wszystkie belki konstrukcyjne muszą być nowe (dla własnego bezpieczeństwa)

C) Elewacja, skupowanie resztek wełny z budów, często zostają 1-2 rolki, znajomi którzy pracują przy elewacjach pomogą zbierać taką zbieraninę, która będzie kupowana za gorsze, 2. Cała elewacja z zewnątrz będzie ze starych oszlifowanych desek( mam sprzęt, no może mam to za dużo powiedziane, znam kogoś kto ma), deski jakości palety, czy to będzie wyglądać dobrze? Powiedziałbym, że średnio, dlatego zajebiście mi się to podoba( na próbę zrobiłem małą ścianę).

E)Dach, tani i łatwy do położenie gont bitumiczny. (z resztek papy od dekarza, też sąsiad)

F) Elektryka+kanalizacja, Tutaj bez oszczędności, wszystko z aliexpress ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak poważniej, malutki domek, to i kabli mało, kanalizacja + woda też bez większych kosztów.

G) Skoro mamy już dach, i całe ściane wraz z elektryką, czas na wnętrze, niestety, albo stety wszystko w środku będzie w drewnie i kamieniu z 2 powodów. Powód pierwszy, znajomy z tartaku nie wierzy że to zrobię i założył się o flaszkę, zaproponował, że po kosztach da mi tyle desek( deski są do oszlifowania, zabezpieczenia i pomalowania) ile będe potrzebował, dużo pracy bo to jednak sporo drewna w środku, ale taniej. drugi powód, kiedyś deski kłądłem i mi wyszły ładnie , ale również raz kładłem tapetę i odpadła po tygodniu xD, wolę tego nie powtarzać, poza tym lubię drewno :p. No i jedna ścianka przy kominku z kamienia ( inny sąsiad jest kamieniarzem na emeryturze, za flaszkę chętnie zdradzi mi pare tajników rozłupywania xD). Drewno jest też dobre z tego powodu, że jest łatwo nim operować i mam z nim jakieś doświadczenia.

H) Okna, klasyczne, ale jedno wielkie pod sufitem, też po taniości ( sąsiad szklarz, wiem, ktoś się dziwi tymi sąsiadami, ale takie uroki życia na wsi, gdzie każdy sobie pomaga xD)

I) Ogrzewanie, wode- przepływowy podgrzewacz, dom, kominek + grzejnik elektryczny (tak just in case)

Z moich obliczeń wynika, że używając tych tanich zamienników + pomoc sąsiadów, dom już zrobiony pod klucz, gdzie będzie antresola, elewacja, drzwi, okna elektryka, ogrzewanie, pare imprez z wódką dla sąsiadów za pomoc to będzie +- 17000zł w zaokrągleniu.

Zaznacze, że największą oszczędnością tutaj jest posiadania działki, której do tego nie wliczam.

Wszystko wyglądałoby tak, prosto i elegancko, w środku drewno i co najwazniejsze wychodzi 362zł za m2 a nie 7800 jak u mnie w mieście, kiedyś już robiłem coś podobnego do takiej męskiej jaskini i to wygląda naprawdę ładnie, nawet ta próbna elewacja ze starych desek wygląda tak... brutalnie ciekawie :D

No i inne aspekty, niżej daje mniej więcej pokazane jak to miałoby wyglądać, jestem jeszcze młody, więc taki domek posłużyłby mi pare ładnych lat, a jeśli kiedyś by pojawiło się dziecko to w takim miejscu do 1 dziecka (ewentualnie 2 do wieku 8 lat) można spokojnie w takim miejscu mieszkać (ludzie w miastach żyją w mniejszych klitkach a tu mam duże podwórko). Na obrazku widzicie też przykład wyglądu tkaiej antresoli( niestety musi być pod takim kontem, bo prawo budowlane tego wymaga, bez takiego niewygodnego skosu, potrzebowałbym pozwolenia na budowę.

Mirki co o tym myślicie? xD

Ps Chciałbym też dla was nagrać film z tej komedii, jak to wygląda :D

#budujzwykopem #heheszki #debilnepomysly #mieszkanie
Antybuka - Mirki, robię głupotę, bo chcę xD może mnie jakoś odwiedziecie od marzenia ...

źródło: comment_1609859506GpjlcTSVXcSG271zYkGLAw.jpg

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz