Wpis z mikrobloga

Czy wam też grając w #cyberpunk2077 brakuje rodzimych polskich wątków, tak jak to było w grach zainspirowanych sagą Sapkowskiego? Chętnie zobaczyłbym konstytucje typu Piasecki VZ 8 Airgeep albo słynne na całą Polskę konstytucje PZL Świdnik, może jakiś wątek o Skłodowskiej czy obrazy Beksińskiego. Wiadomo Polska innowacja w ruinie i to pewnie się nie zmieni, że będziemy kupować nowinki techniczne z Korei, po prostu uważam, że przynajmniej by się grało z tego typu detalami #gry
  • 28
@alteron: no właśnie, przy wiedźmaku potrafiłem zarwać nockę a przy cyberpunk, wczoraj po 2h grania zacząłem sprawdzać coś na telefonie, aż w końcu włączyłem kompa ponieważ telefon był ciekawszy. Coś czuję że, nawet nie przejdę tej gry do końca a jedynie sprawdzę sobie na yt zakończenie xD
@warcislaw-krzak: osobiście wiedźmina trakowałem trochę jak encyklopedie mitologii słowiańskiej, tyle było tam wątków. Tu liczyłem, że twórcy w świat cyberpunk, oparty na epoce renesansu wynalazków tchną trochę opowieści na temat technologii i jej twórców a gracz na podstawie tej wiedzy wybierze drogę w którą chce wpłynąć na losy uniwersum. Zamiast tego widzę GTA przyszłości. Przyszłości która przytłacza, a sam bohater ma mocne wewnętrzne rozterki. W GTA było 3 różnych wyrazistych, barwnych
@Canoodle no to wciąż jest więcej stworzyli cała Polska postać i polskim głosem więc to jest coś. Jest to też historycznie sensowne że byli w stanach emigranci z różnych krajów.
W CP wygląda to gorzej bo nie mamy takiej jednoznacznej polskiej postaci, owszem mamy jakieś smaczki tu i tam ale w większości nic nie znaczące.
@pablo397: to w kontrze do sowietów mogli zrobić Maryję królową Polski i misję pielgrzymka do Częstochowy xD
Po prostu nie podoba mi się ta gra, poczekam na dying light 2. Jako że jestem niedzielnym graczem to szkoda mi czasu na dzieło cdpr
@Canoodle: dla mnie takie dodawanie na siłe polskich odniesień jest słabe. Widziałem kiedyś wywiad z Kicinskim gdzie własnie redaktor pytał czy będzie jakas gra stricte polska no bo kurde Wiedzmin słowianski teraz Cyberpunk kiedy polska gra! xD Fajnie jak to są małe rzeczy a nie robienie czegoś na siłę.
@dilven: a gdyby dodać jakieś npc typu nerd szalona Polka feministka zafascynowana Skłodowską czy cos takiego? Twórcy tworzyli świat gry od zera, więc tworzenie polskich akcentów nie byłoby na siłę. Po prostu zabrakło inicjatywy z ich strony. Być może bali się że zbytnie spolszczenie gry zostanie źle odebrane w innych krajach, bo różnie to bywa z naszą opinią jako narodu w świecie.
Twórcy tworzyli świat gry od zera

Nie, CDPR nie tworzył świata Cyberpunka od 0. Ta i inne wypowiedzi jasno dają do zrozumienia, że ani o settingu nie masz pojęcia, ani zbytnio w CP2077 się nie wgryzłeś. Odniesień polskich jest naprawdę sporo (i część wymienili inni wyżej), zwłaszcza jak na miejsce akcji gry.

@Canoodle: