Wpis z mikrobloga

Czy wam też grając w #cyberpunk2077 brakuje rodzimych polskich wątków, tak jak to było w grach zainspirowanych sagą Sapkowskiego? Chętnie zobaczyłbym konstytucje typu Piasecki VZ 8 Airgeep albo słynne na całą Polskę konstytucje PZL Świdnik, może jakiś wątek o Skłodowskiej czy obrazy Beksińskiego. Wiadomo Polska innowacja w ruinie i to pewnie się nie zmieni, że będziemy kupować nowinki techniczne z Korei, po prostu uważam, że przynajmniej by się grało z tego typu detalami #gry
  • 28
  • Odpowiedz
@Canoodle pierogi world masz xD no niestety ale to jest amerykańska gra która jest przesadnie zjaponozowana. Nawet w rdr2 było więcej polskich wątków które zgrabnie wplatały się w fabułę
  • Odpowiedz
@alteron: no właśnie, przy wiedźmaku potrafiłem zarwać nockę a przy cyberpunk, wczoraj po 2h grania zacząłem sprawdzać coś na telefonie, aż w końcu włączyłem kompa ponieważ telefon był ciekawszy. Coś czuję że, nawet nie przejdę tej gry do końca a jedynie sprawdzę sobie na yt zakończenie xD
  • Odpowiedz
@warcislaw-krzak: osobiście wiedźmina trakowałem trochę jak encyklopedie mitologii słowiańskiej, tyle było tam wątków. Tu liczyłem, że twórcy w świat cyberpunk, oparty na epoce renesansu wynalazków tchną trochę opowieści na temat technologii i jej twórców a gracz na podstawie tej wiedzy wybierze drogę w którą chce wpłynąć na losy uniwersum. Zamiast tego widzę GTA przyszłości. Przyszłości która przytłacza, a sam bohater ma mocne wewnętrzne rozterki. W GTA było 3 różnych wyrazistych, barwnych
  • Odpowiedz
@Canoodle no to wciąż jest więcej stworzyli cała Polska postać i polskim głosem więc to jest coś. Jest to też historycznie sensowne że byli w stanach emigranci z różnych krajów.
W CP wygląda to gorzej bo nie mamy takiej jednoznacznej polskiej postaci, owszem mamy jakieś smaczki tu i tam ale w większości nic nie znaczące.
  • Odpowiedz
@pablo397: to w kontrze do sowietów mogli zrobić Maryję królową Polski i misję pielgrzymka do Częstochowy xD
Po prostu nie podoba mi się ta gra, poczekam na dying light 2. Jako że jestem niedzielnym graczem to szkoda mi czasu na dzieło cdpr
  • Odpowiedz