Wpis z mikrobloga

Mirki, post student 25lat, szukam mieszkania we Wrocławiu, czy jestem #!$%@? chcąc wynająć 2300ziko miesięcznie na mieszkanie przy zarobkach 5k na łapę? Pracuje zdalnie, więc fajnie byłoby się w nim dobrze czuć Jest to próg gdzie mogę znaleźć komfortowe mieszkanie we wro, w miarę blisko centrum, z dużą kuchnia i z co ważne oddzielną sypialnia. Nie chcę wynajmować pokoju. Ale może powinienem się przełamać i wynająć cebulowa kawalerkę z meblami PRL albo studio, za 1700 gdzie leżąc w łóżku można pilnować rosołu na gazie? Co myślicie?

#mieszkanie #wroclaw #wynajem #finanse
  • 19
skoro pracujesz zdalnie to wynieś się do małego miasta, taniej i wygodniej


@winsxspl: jeśli już to do średniego miasta. Małe miasta są dołujące, bo wszyscy z nich wyjeżdżają.
@Vela102: za 2300 to mozesz miec rate wlasnego mieszkania. tak tylko mowie - zastanow sie czy chcesz splacac komus czy sobie, ofc wszystko zalezy od planow dlugoterminowych. Zawsze mozna sprzedac/wynajac jak zmienisz miejsce pobytu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Vela102: jak czytam, że kredyt i masz swoje... to xD

To nie twoje, tylko banku by było.

Przeanalizuj najpierw czy to praca do końca życia i miasto w którym chcesz zostać na zawsze.

Potem dopiero można rozmyślać nad hipoteka, jeśli masz wkład własny na mieszkanie za pół miliona. Czyli jakieś 100000pln w gotówce.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vela102: nie wiem jakie prócz tego masz wydatki, ale obawiam się że wydając połowę na mieszkanie, druga połowa pójdzie na jedzenie, ubrania, rachunki, więc nic nie odłożysz. Pomyśl pod tym kątem.
@ZaBurz: 1000-1500 myślę, że odłożę. Fakt że 2k byłoby o wiele lepiej odłożyć. Ale tak myślę że chyba lepiej sobie dorobić te 500 stówek niż mieszkać i pracować w cebuli
@Ogau: chyba tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) a wiesz ze parametry mozna ustawiac pod siebie prawda? nie musi byc to zawsze maksymalny okres kredytowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)