Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzie boją się bardziej konsekwencji szczepionki na covid niż przejścia choroby o której w zasadzie wciąż mało wiemy? Informacje o stanie mięśnia sercowego czy płuc osób które przeszły ją nawet łagodnie są zatrważające. Nie zdziwię się jak nawet po pokonaniu epidemii, konsekwencje wpłyną na to w jakim wieku osoby które to gówno przeszły będą umierać, bo ciało się magicznie z każdego ubytku nie zregeneruje.
#koronawirus
  • 22
@dioxyna: A dlaczego ludzie nie boją się konsekwencji jedzenia parówek, picia coli, soków owocowych czy udek z Biedronki za 9.99zł/kg? Bo te konsekwencje będą kiedyś i mało jest ludzi zainteresowanych przyszłością, dla nich liczy się natychmiastowa gratyfikacja.
@pijekubusplay: w sumie konsekwencje tej choroby są od zachorowania. Mnóstwo sportowców nie jest w stanie wrócić do formy, mają problemy z oddychaniem. Ostatnie badania jakie czytałam, 1/3 osób aktywnych sportowo które przeszły chorobę ma problemy z mięśniem sercowym. To nie tak, że konsekwencje przyjdą za 30 lat, tylko tak się będą ciągnąć aż braknie w końcu sił organizmowi.
@dioxyna: szczepionka ponoć nie chroni przed
a) przenoszeniem wirusa
b) zachorowaniem - możesz zachorować w łagodniejszej postaci.
Mam dylemat, bo za mało o tej chorobie i o szczepionce na nią wiadomo.
w sumie konsekwencje tej choroby są od zachorowania. Mnóstwo sportowców nie jest w stanie wrócić do formy, mają problemy z oddychaniem. Ostatnie badania jakie czytałam, 1/3 osób aktywnych sportowo które przeszły chorobę ma problemy z mięśniem sercowym. To nie tak, że konsekwencje przyjdą za 30 lat, tylko tak się będą ciągnąć aż braknie w końcu sił organizmowi.


@dioxyna: Nie są. Są poszczególne przypadki, ale mnóstwo sportowców? 1/3? Ciekawe jak to policzyli.
@dioxyna: Nie heheszkuje, na portalu ze śmiesznymi obrazkami? Coś Ty ( ͡° ͜ʖ ͡°).. Ale jazdę na covida tak na poważnie masz niezła Ty czasem nie heheszkujesz? Bo o tych sportowcach to ciekawe bo z tego co ja obserwuje to taki Piątek się odrodzil i wali brama za brama, zawodnicy UFC wygrywają swoje walki, no nie wiem, nie wiem xD
@dioxyna: Ty to może Ci skontruje i wrzucę takich sportowców którzy po covidzie maja życiowe formy i pomyślimy nad tym czy może covid czasem nie pozwala osiągnąć życiowej formy po przechorowaniu co? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dioxyna: O chorobie wiesz tyle, ze nie każdy na nią choruje a jak już zachoruje to nie każdy umiera, i ogólnie jest to choroba postaci bardzo ciężkiej grypy. A co wiesz o szczepionce? Technologia mRNA została pierwszy raz użyta, w fazie testów przetestowano szczepionkę na mniejszej liczbie osób niż zmarło na COVID-19 a ponadto jak napisał @ciemnienie ani nie unikniesz przenoszenia wirusa a nawet zachorowania na niego. Dziwisz się, ze ludzie
@dioxyna: jakieś tl;dr? Próba tych młodych sportowców?
Bo jeśli to prawda a Merkel powiedziała że 90% Niemców i tak sie zarazi to będzie pogrom ludzkości i 30% kalek...

A co wiesz o szczepionce? Technologia mRNA została pierwszy raz użyta, w fazie testów przetestowano szczepionkę na mniejszej liczbie osób niż zmarło na COVID-19


@Jarzyna_pinky: To wybierz zwykłą szczepionkę AstraZeneca, która jest oparta na tradycyjnej technologii a nie mRNA.