Wpis z mikrobloga

LADIES AND GENTLEMEN!

Emocje związane z Mistrzostwami Świata w darcie już powoli opadły, zatem czas rozpocząć #wykopdartsleague !

Kilka kwestii: zauważyłem i to pewnie nie tylko ja, duży ruch na tagach #dart i #darts mało tego, nasza liga z 8 obserwujących powiększyła się do aż 32! Jest to oczywiście dobra informacja, jednak boję się, że mógł dojść hype na dart ze względu dobrego występu Krzyśka, a co za tym idzie wysyp tzw. sezonowców. Oczywiście wszystkich was - nowych darterów - serdecznie witamy i dziękujemy za to, ze jesteście, jednak nie chciałbym, żeby nasza zabawa znudziła wam się po dwóch tygodniach. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego przy zapisach chciałbym, żebyście przemyśleli decyzję, bo nikt z nas by nie chciał, żeby w połowie ligi odpadło kilku graczy i były zaliczane walkowery. Mimo to zachęcam do zapisów, bo wszyscy jesteśmy jedną darterską rodziną i cieszymy się z nowych graczy w zabawie.

W sprawie formatu chyba pozostajemy tak w pierwszej edycji - czyli:
- gramy dwa mecze każdy z każdym (pierwsza runda i rewanże),
- gramy do 5 wygranych legów lub remisu 4:4, lub jak kto woli - best of 8.
- odmiana 501 double out,
- strona, na której rozgrywamy mecze - https://nakka.com/n01/online/ ,
- wynik meczu wysyła zwycięzca mi w wiadomości prywatnej dołączając screen (można odpalać stronę na telefonie i grać).

Jak wiadomo nie gramy z użyciem kamerek, więc opieramy się na zaufaniu, że nikt nie jest na tyle bezczelny by psuć zabawę i wpisywać nieprawdziwy wynik. Co do samej stronki - Mecze rozgrywamy na stronie https://nakka.com/n01/online/ - jeśli ktoś gra tam pierwszy raz, to spokojnie, nie martwcie się, wszystko jest bardzo łatwe. Wystarczy w prawym górnym rogu kliknąć "Join", następnie wpisać swój nick, gospodarz meczu musi zaznaczyć "secret mode" po czym podać wyświetlony kod przeciwnikowi. Zaznaczyć limit legów "5" i kliknąć "Done" w prawym górnym rogu. Następnie osoba, która otrzymała kod wyszukuje w liście graczy nick przeciwnika i dołącza do niego wpisując kod. I to wszystko. Mecz zaczyna zawsze gospodarz - jeśli po dołączeniu do meczu strona wrzuciła "gościa" jako pierwszego do rzucania, to on klikając w pole wpisywania wyniku przeciwnika przenosi rozpoczęcie meczu na niego. Po zakończeniu meczu wynik wysyła do mnie zwycięzca tak jak jest to wyżej napisane wraz ze screenem "stats". W pierwszej kolejce postaram się tak dobrać graczy, by grała osoba, która już miała do czynienia ze stroną, by ta "nowa" mogła się spokojnie zaznajomić. Ale zachęcam do rozegrania jakiegoś sparingu z kimś z wykopu, kto się zapisze do ligi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A zatem zapisy - proszę każdego chętnego o wpisanie się tutaj kolejnym numerkiem i nickiem. Ja rozpocznę. Na zapisy daję trochę czasu, myślę, że w środę o godzinie 16 je zakończymy, a potem dodam już wpis inauguracyjny z pierwszymi kolejkami do zagrania.

Przestrzegam nowych do zamontowania tarczy na wysokości oraz wymierzeniu sobie odległości do rzucania zgodnej ze standardami, pic rel.

W razie uwag, pytań, proszę pisać i rzucać propozycjami, zawsze możemy coś zmienić/dodać.

Pozwolę sobie zawołać uczestników pierwszej edycji: @BlackWatcher @Kubul @rubert6 @butterfly @therealhajto @Luks_WGS

Zapraszam i pozdrawiam!
Pobierz camefor - LADIES AND GENTLEMEN! 

Emocje związane z Mistrzostwami Świata w darcie j...
źródło: comment_1609762897ZdX47NAEPu2tHnDbsrBeZR.jpg
  • 76
@therealhajto: ty bo ci żyłka pęknie od tych lotek a jak do mnie pijesz to po pierwsze za kozaka sie nie uwazam bo gram na AVG 40 wiec zaliczam sie do miernot ( ) a po drugie granie z kamerka daje wieksza frajde, jak nie probowales to polecam, buziaki i bez odbioru
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@BlackWatcher @camefor: wg mnie niestety nie ma wyjścia i gramy 2 grupy które wg camefora po wywiadzie środowiskowym będą w miarę zasadne i tyle. Nie da się tego zrobić 100% celnie. Wyjdzie bardzo dużo meczów ale chyba jakoś damy radę. Dopiero po czymś takim będzie można kolejną edycję podzielić na więcej (chociaż obawiam się, że taka frekwencja będzie nie do powtórzenia szczerze mówiąc:P) grup pod kątem poziomu. Robienie z tego turnieju
@Luks_WGS: wciąż się zastanawiam jak to zrobić, miałem już pisać nowy wpis i wołać wszystkich by podzielili się swoim zdaniem. Ale wydaje mi się, że pierwsza grupa złożona z graczy z pierwszej edycji + osoby, które się zapisały i już coś kiedyś grały/wróciły do grania, a druga grupa złożona z osób, które dopiero teraz kupiły tarczę i zaczęły rzucać byłoby najrozsądniej. Ewentualnie 3 grupy randomowe.

Naprawdę sam nie wiem, a liga