Wpis z mikrobloga

LADIES AND GENTLEMEN!

Emocje związane z Mistrzostwami Świata w darcie już powoli opadły, zatem czas rozpocząć #wykopdartsleague !

Kilka kwestii: zauważyłem i to pewnie nie tylko ja, duży ruch na tagach #dart i #darts mało tego, nasza liga z 8 obserwujących powiększyła się do aż 32! Jest to oczywiście dobra informacja, jednak boję się, że mógł dojść hype na dart ze względu dobrego występu Krzyśka, a co za tym idzie wysyp tzw. sezonowców. Oczywiście wszystkich was - nowych darterów - serdecznie witamy i dziękujemy za to, ze jesteście, jednak nie chciałbym, żeby nasza zabawa znudziła wam się po dwóch tygodniach. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego przy zapisach chciałbym, żebyście przemyśleli decyzję, bo nikt z nas by nie chciał, żeby w połowie ligi odpadło kilku graczy i były zaliczane walkowery. Mimo to zachęcam do zapisów, bo wszyscy jesteśmy jedną darterską rodziną i cieszymy się z nowych graczy w zabawie.

W sprawie formatu chyba pozostajemy tak w pierwszej edycji - czyli:
- gramy dwa mecze każdy z każdym (pierwsza runda i rewanże),
- gramy do 5 wygranych legów lub remisu 4:4, lub jak kto woli - best of 8.
- odmiana 501 double out,
- strona, na której rozgrywamy mecze - https://nakka.com/n01/online/ ,
- wynik meczu wysyła zwycięzca mi w wiadomości prywatnej dołączając screen (można odpalać stronę na telefonie i grać).

Jak wiadomo nie gramy z użyciem kamerek, więc opieramy się na zaufaniu, że nikt nie jest na tyle bezczelny by psuć zabawę i wpisywać nieprawdziwy wynik. Co do samej stronki - Mecze rozgrywamy na stronie https://nakka.com/n01/online/ - jeśli ktoś gra tam pierwszy raz, to spokojnie, nie martwcie się, wszystko jest bardzo łatwe. Wystarczy w prawym górnym rogu kliknąć "Join", następnie wpisać swój nick, gospodarz meczu musi zaznaczyć "secret mode" po czym podać wyświetlony kod przeciwnikowi. Zaznaczyć limit legów "5" i kliknąć "Done" w prawym górnym rogu. Następnie osoba, która otrzymała kod wyszukuje w liście graczy nick przeciwnika i dołącza do niego wpisując kod. I to wszystko. Mecz zaczyna zawsze gospodarz - jeśli po dołączeniu do meczu strona wrzuciła "gościa" jako pierwszego do rzucania, to on klikając w pole wpisywania wyniku przeciwnika przenosi rozpoczęcie meczu na niego. Po zakończeniu meczu wynik wysyła do mnie zwycięzca tak jak jest to wyżej napisane wraz ze screenem "stats". W pierwszej kolejce postaram się tak dobrać graczy, by grała osoba, która już miała do czynienia ze stroną, by ta "nowa" mogła się spokojnie zaznajomić. Ale zachęcam do rozegrania jakiegoś sparingu z kimś z wykopu, kto się zapisze do ligi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A zatem zapisy - proszę każdego chętnego o wpisanie się tutaj kolejnym numerkiem i nickiem. Ja rozpocznę. Na zapisy daję trochę czasu, myślę, że w środę o godzinie 16 je zakończymy, a potem dodam już wpis inauguracyjny z pierwszymi kolejkami do zagrania.

Przestrzegam nowych do zamontowania tarczy na wysokości oraz wymierzeniu sobie odległości do rzucania zgodnej ze standardami, pic rel.

W razie uwag, pytań, proszę pisać i rzucać propozycjami, zawsze możemy coś zmienić/dodać.

Pozwolę sobie zawołać uczestników pierwszej edycji: @BlackWatcher @Kubul @rubert6 @butterfly @therealhajto @Luks_WGS

Zapraszam i pozdrawiam!
camefor - LADIES AND GENTLEMEN! 

Emocje związane z Mistrzostwami Świata w darcie j...

źródło: comment_1609762897ZdX47NAEPu2tHnDbsrBeZR.jpg

Pobierz
  • 76
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@camefor: 2. Kubul ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam kilka pomysłów. Jesli będzie dużo chętnych, a wśród nich będą osoby, które dopiero zaczynają z dartem, może warto byłoby utworzyć 2 ligi? Pierwsza dla tych bardziej doświadczonych, a druga dla tych którzy dopiero niedawno zaczęli rzucać? Poza tym jedna liga dla 20-30 osób mogłaby być za duża :P
Poza tym sądzę, że warto byłoby wydłużyć zapisy o kilka dni
@Kubul: Nie jest to głupi pomysł, postaram się dopytać każdego kto się zapisze o to, czy dopiero zaczął, czy gra już jakiś czas. Wtedy można zrobić dwie równoległe ligi z możliwością awansu/spadku z nich. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Zobaczymy ile osób się zapisze, bo to w sumie jest dopiero wyznacznik tego co zrobimy dalej. Jeśli chętni ktoś zapisze się po czasie lub czyta ten wpis po
@cezeterson: sam nie chciałbym decydować, ale tak jak w tamtym temacie piszą, dobrze żeby gra była chociaż w tym aspekcie fair. Jeśli masz możliwość kupna sizalu, to bierz i będzie tak jak należy. A jeśli nie, to głos zostawię innym żeby się wypowiedzieli ( ͡° ͜ʖ ͡°)