Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
Prowadzilem klasyczne b2b w polsce, miedzy mna a firma zarejestrowawna w pl (posrednik). Od nowego roku przechodze na b2b bezposrednio u nowego klienta zza granicy (UK). Chcialem dopytac o pare kwestii bo nie moglem znalezc dobrego zrodla na necie.
Do umowy potrzebuje ponizszych danych, zapisanych w umowie:
"Service Provider Financial Details
VAT
SWIFT BANK
IBAN BANK"
O ile SWIFT i IBAN jest jasny, tak nie bardzo rozumiem pola VAT? To jest ten nasz VAT-EU tj. polski numer NIP z przedrostkiem PL?
Druga rzecz, jak ksiegowac takie faktury? Chodzi o pole stawki VAT. Klient bedzie to rozliczal bezposrednie u siebie wiec u mnie na pewno jest 0% ale jak to poprawnie sie nazywa? (Dorzucam 'pomoc' z ksiegowosci online - wfirma.pl)
Czy po swojej stronie musze robic cos wiecej? Chodzi mi o sam fakt, ze przez caly poprzednik rok US dostawal od mnie deklaracje VAT w ktorych byl VAT23% wyszczegolniony, a teraz go nie bedzie, bo nie VATuje tych uslug po swojej stronie. Normalnie wysylam JPK_VAT7M i to wystarczy?
Zlozylem juz formularz VAT-R o zostanie VATowcem UE ale nie wiem czy to ma jakies znaczenie - brexit...
Chetnie skorzystam z platnej pomocy jakiejs firmy swiadczacej konsultacje podatkowe, jezeli ktos ma cos dobrego do polecenia to prosze o podanie w komentarzach.
Dodam, ze przez caly ten rok udalo sie to wszystko ogarnac samemu i dalej chcialbym prowadzic ksiegowosc osobiscie, po prostu potrzebuje pare odpowiedzi na start a z reszta sobie poradze.
Tagi dla zasiegu ale generalnie branza IT, sieci komputerowe.
#programowanie #praca #pracait #b2b #siecikomputerowe #podatki #ksiegowosc #urzadskarbowy
Potfurr - Hej Mirki,
Prowadzilem klasyczne b2b w polsce, miedzy mna a firma zarejest...

źródło: comment_1609756032dwZnSYoO6uGXcfTY9o8uqd.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@zdalny_robol: Wbrew pozorom nie jest to skomplikowane jak wystawiasz tylko jedną fakturę w miesiącu. Co innego różni kontrahenci, różne umowy i ustalenia. Wtedy warto mieć kogoś dedykowanego. Jak rok temu miałem ten sam problem, powiedziałem sobie, że spróbuję samemu a jak mi się nie uda to pójdę po księgowego. Póki co wszystko jest dla mnie zrozumiałe więc nie widzę potrzeby by coś w tej materii zmieniać. Teraz jest podobna sytuacja,
  • Odpowiedz