Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Macie jakieś patenty na sprawdzianie obecności na #teams #nauczyciele ?

Pomagam żonie ogarnąć dziennik elektroniczny i jest to niezły pain in the arse. Ludzie na początku zajęć i po każdej przerwie wpisują na czacie "obecny/a", a ja później muszę przejrzeć całego czata od początku do końca, bo wyszukiwanie na przez ctrl-F nie działa.

Ps: używam teams pod #linux

#kiciochpyta
  • 18
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@NiedzielnyMirek: bezużyteczne, bo wyszukuje wszystko niechronologicznie, dopiero pozni j można ustawić filtry. Gdybym mógł filtr ustawić najpierw po dacie i wtedy wyszukiwać, to by miało sens. Odwrotnie nie.

Kto w ogóle wpadł na pomysł, żeby robić nauczanie zdalne w teamsie? Naprawdę nie ma dedykowanego oprogramowania do prowadzenia zajęć on-line?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@kaef_v2: nad listą uczestników są trzy kropeczki. Tam można wyeksportować listę uczestników spotkania ale tylko w jego trakcie.
Czyli nauczyciel kończy spotkanie, ale go nie opuszcza. Uczniowie wychodzą, nauczyciel zostaje sam jako ostatni uczestnik i dopiero wtedy pobiera listę w CSV. I tak po każdej lekcji.
Na liście będzie data i godzina dołączenia do spotkania i jego opuszczenia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
a da się zrobić tak, żeby po złości nie usuwali innych?

@kaef_v2: Oczywiście. Trzeba zaplanować spotkanie wcześniej i następnie w jego opcjach ustawić siebie jako osobę, która może prezentować. Wtedy tylko nauczyciel może usunąć kogoś ze spotkania.
  • Odpowiedz
@NiedzielnyMirek: Teams jest od zawsze za darmo w celach edukacyjnych

@kaef_v2: Można zrobić ankietę obecności na forms.office.com - z poziomu Teamsów zrobisz nawet. Wymagane logowanie + jedna odpowiedź per osoba, link do ankiety wysyłany na początku lekcji. Kto jest, to się wpisze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koliat: dzięki. Dla mnie ma to sens, ale rozbiło się o moją żonę, która twierdzi, że to nie będzie działać xD w końcu nauczycielka...
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaef_v2: jabsobie przed chwilą wyeksportowałem czat starą metodą: ctrl+a ctrl+c i ctrl+v w notatniku.
Jak siedzisz w linuksie to jeszcze ładny skrypt żonie napiszesz ;)
  • Odpowiedz