Wpis z mikrobloga

Nic nie bawi bardziej jak intelektualiści z wykop.pl, szczególnie tacy z tagów #antykapitalizm #libertarianizm czy #neuropa, przekonani o własnej świetności, bo obejrzeli kilka filmików na youtubie więcej niż przeciętny zjadacz chleba, albo dlatego, że jakiś profesorek przez dwa lata opowiadał im anegdotki filozoficzne, bo mieli środki materialne na marnowanie swojego czasu po maturze.

Wykwit mózgów tych myślicieli może doprowadzić nawet do zbawienia świata! Jacy to są mądrzy ludzie, znają modne terminy, orientują się w najnowszych trendach, śledzą przełamujące wiadomości z całego świata. Krynica mądrości, a nie jakiś tfu zaścianek.
t.....l - Nic nie bawi bardziej jak intelektualiści z wykop.pl, szczególnie tacy z ta...

źródło: comment_1609677633jyNTGktgHhgEu4TkmnSxAZ.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bartholomaeus: No i jeszcze ta pokutująca w tobie durna wiara, że ludzie, którzy "nie interesują się" ideologiami politycznymi, czyli jacyś tam bananowi licealiści, nie mają przyjętej żadnej "ideologii" przez którą postrzegają świat. Dla człowieka kultury to oczywiste, że istnieje coś takiego jak liberalna "ideologia życia codziennego", z której to młode studenckie pelikany starają się wyplątać, "radykalizując" się na studiach.
  • Odpowiedz
@Bartholomaeus: no ale debil wykopek nadal będzie walił głupa i udając Greka przekonywał, że on to znał INNOM definicję słowa, bo przecież nigdy nie odniesie się do meritum sporu, tylko będzie czepiał się takich, lub innych, słówek.
  • Odpowiedz
@tumulekl Ale czego ty chcesz właściwie, to chyba dobrze, że ktoś więcej czyta i ogląda jakieś wykłady na jutubie, takie rzeczy się chwali chyba, że jest się jakimś zaściankowym wieśniakiem i fanatykiem religijnym 50+ lat jak moja rodzina, która gardzi swoimi dziećmi za to, że nie przepadają za kościołem xD Najważniejsze żeby tylko nie pogardzało się a priori swoim rozmówcą i żeby zachowywało się przyzwoitość w dyskusji. Niech za czyjąś racją
  • Odpowiedz
@tumulekl Ale czy po przeczytaniu kilku naukowych książek o Republice Rzymskiej nie jestem mądrzejszy w temacie Republiki Rzymskiej od kogoś kto nigdy nie przeczytał o tym żadnej książki? To chyba oczywiste, że w takim przypadku jestem mądrzejszy i mam większy autorytet gdy o tym mówię xD
  • Odpowiedz
@Trybun_Plebejski:

przekonani o własnej świetności, bo obejrzeli kilka filmików na youtubie więcej niż przeciętny zjadacz chleba, albo dlatego, że jakiś profesorek przez dwa lata opowiadał im anegdotki filozoficzne,

ty mądrzejszy nie jesteś, bo czytać ze zrozumieniem się nie nauczyłeś
  • Odpowiedz
@tumulekl Nikt nie musi być od razu przekonany o własnej świetności, jak się przeczyta 5 książek na dany temat to po prostu ma się o tym większą wiedzę niż ktoś kto przeczytał 0 ale mniejszą niż ktoś kto przeczytał 10, to jest zwyczajna oczywistość xD
  • Odpowiedz