Wpis z mikrobloga

Patrzę na zapłakaną twarz jednej z aktorek, która szczepiła się poza kolejnością. Została postawiona przed faktem: "chce się Pani szczepić, bo mamy wolną dawkę" i po prostu z tego skorzystała. Patrzę jak przeprasza mając poczucie winy, żal do siebie, poczucie wykonania błędu.

I znowu jest mi nieprawdopodobnie wstyd za nasz naród. Ilość nienawiści jaką sączymy, ilość jadu jaki tworzymy my sami jako Polacy jest po prostu porażająca. Traci się wiarę w ten nardów. I mówię to absolutnie serio. Puknijcie się idioci w łeb ze dwa razy. Łatwo jest kogoś oceniać, trochę trudniej spojrzeć na siebie i udowodnić, że my sami NIGDY ale to absolutnie NIGDY nie skorzystaliśmy z "nadarzającej się okazji" do wykonania dla siebie czegoś dobrego, nie myśląc przy tym o konsekwencjach. Już nie wspomnę o fakcie, iż część aktorów i celebrytów została wprowadzona w błąd przez szpital twierdzący, że to akcja promocyjna szczepień.

Ten kraj jest chory. Nie na COVID. Na głupotę. Wrodzoną i bezdennie głęboką.

#koronawirus #covid19 #covid #covid19stats
  • 70
  • Odpowiedz
@deathcoder Jakby Pani Jadzia z V klatki w moim bloku została zaproszona na szczepienie, bo jak zwykle siedziała w przychodni i się nawineła albo jakby podjechał bus po chętnych pod kościół i by się tak załapała to by nie było afery. Tyle że żyjemy w kraju gdzie loterie paragonową wygrywa koleżanka naczelniczki urzędu skarbowego. I nikogo z celebrytów nie zdziwił brak kamer TV choćby TVPiS i większość siedziała cicho na swoich
  • Odpowiedz
@Polankowicz: ja się z tym zgadzam, tyle że oni nie ukradli tych szczepionek a otrzymali je od naszej służby zdrowia. Pytanie czy realnie pretensje winniśmy kierować do nich czy do organizatorów.
  • Odpowiedz
@deathcoder Do nich też. Od elit się wymaga trochę więcej. Zwłaszcza od tych co sami krytykują władzę za kolesiostwo. Ci ludzie to nie są jakieś noszacze z mema dla reportera "pani redaktór, przyjechały, kazały podpisać, my podpisały i teraz każo płacić" tylko ludzie w teorii trochę inteligentnejsi. Załóżmy, że Janda jest dobrą aktorką i dytektorką od swojego tratru, ale tak to życiowo jest tępa i naiwna. No ale Miler stary komuch
  • Odpowiedz
@Polankowicz: A powiedz mi tylko tak szczerze :) Ty znasz osobiście jakiegoś aktora lub osobę znaną, że uznajesz, iż "wiedzie im się" analogicznie do polityków z górnych stołków? Pytam poważnie bez ironii głównie dlatego, że wywodzę się z rodziny, w której sporo jest artystów i tak po prawdzie mam nieco inny obraz sytuacji od tego, który kreujesz, a który (poza wyjątkami dot. osób znanych absolutnie mega) oparty jest na stereotypach.
  • Odpowiedz
@deathcoder Mam w rodzinie i wśród znajomych lekarzy tak więc "xD".

Nie bardzo rozumuem o co Ci chodziło z tym bratem. Masz chyba mentalność homo sovieticusa. Nie bronię nikomu tak jak Żydom zakup szczepionki na własny rachunek i zaszczepienie się. Koncerny farmaceutyczne to prywatne firmy i póki się wywiązują z umów i prawa to niech handlują z kim chcą wg swoich cwn i kolejności. Nie chcę też od nich kasy, staram się nie piracić kultury. Generalnie dla mnie to obcy na których mam wywalone z kim śpią i jak wydają kasę. Jedną ze znanych osób znam i też nie mówię mu jak żyć. Nie podoba mi się za to że jeżeli są jasno określone zasady czyli najpierw lekarze potem mundurowi i osoby najbardziej zagrożone, a potem reszta to tego się należy trzymać jeśli zamierza się skorzystać ze szczepuenia publicznego. Jak korzystasz z pubkicznej służby zdrowia to trzymaj się publicznych zasad. Jak chcesz mieć wcześniej, szybciej itd to sobie sam za to zapłać. Tak jak Twój brat jak chciał mieć dom to sobie go kupił skoro nie chciał mieszkać z rodzicami, a nie zajął mieszkanie socjalne przed samotnymi matkami eksmitowanymi przez komorników.

Lud nie robi z nich nadludzi tylko oni z siebie sami zrobili nadludzi. Jeśli to zwykli zjadacze chleba to jakim prawem w publicznej służbie zdrowia zaszczepili się wcześniej niż moje znajome nauczycielki? Na jakiej zasadzie uznali, że w sumie spoko zaszczepimy się choć są ważniejsze grupy społeczne patrząc na to z epidemiologicznwgo punktu widzenia? Twój brat sam zarobił i kupił dom. I nic nikomu do tego. To że macie cebulacką rodzinę to nie Wasza wina. Osoby znane płacą tak jak każdy zus, a zostali potraktowani wbrew zasadom, logice i dobremu smakowi.
  • Odpowiedz
@Polankowicz: Tylko trochę przykro patrzeć jak się właśnie zaorałeś :) bo stając przed kilkoma bardzo konkretnymi pytaniami zwyczajnie się zburaczyłeś :) cóż :) taka karma :P ale szczerze życzę poodzenia w dyskutowaniu na swoim poziomie :) z pewnością idzie Ci całkiem nieźle.
  • Odpowiedz