Wpis z mikrobloga

Patrzę na zapłakaną twarz jednej z aktorek, która szczepiła się poza kolejnością. Została postawiona przed faktem: "chce się Pani szczepić, bo mamy wolną dawkę" i po prostu z tego skorzystała. Patrzę jak przeprasza mając poczucie winy, żal do siebie, poczucie wykonania błędu.

I znowu jest mi nieprawdopodobnie wstyd za nasz naród. Ilość nienawiści jaką sączymy, ilość jadu jaki tworzymy my sami jako Polacy jest po prostu porażająca. Traci się wiarę w ten nardów. I mówię to absolutnie serio. Puknijcie się idioci w łeb ze dwa razy. Łatwo jest kogoś oceniać, trochę trudniej spojrzeć na siebie i udowodnić, że my sami NIGDY ale to absolutnie NIGDY nie skorzystaliśmy z "nadarzającej się okazji" do wykonania dla siebie czegoś dobrego, nie myśląc przy tym o konsekwencjach. Już nie wspomnę o fakcie, iż część aktorów i celebrytów została wprowadzona w błąd przez szpital twierdzący, że to akcja promocyjna szczepień.

Ten kraj jest chory. Nie na COVID. Na głupotę. Wrodzoną i bezdennie głęboką.

#koronawirus #covid19 #covid #covid19stats
  • 70
  • Odpowiedz
@Ziutek_Grabaz: po 1: grupa zero to personel około medyczny. Jeżeli jesteś celebryta to nie będziesz szef z ciotka synem czy bratem który jest pracownikiem szpitala na jego szczepienie. Po 2: na WUM zgłosiło się około 100 tys osób chętnych na szczepienie (oprócz pracowników to tez studenci - WUM jest jedna z większych medycznych uczelni w Polsce). Po 3: były mąż tez przyszedł z osoba która się szczepiła czy był tam
  • Odpowiedz
@netthigersberger mhm. Jak zwykle. Nie masz zadnego argumentu wiec zarzucasz trolowanie. Kazdy na jej miejscu jesli chcial sie zaszczepić, to po takiej proozycji by sie zaszczepil. Jesli ktos zawinil to osoba ktora szczepila. A nie pacjent. I tyle. Mozesz isc dalej oskarżać o trollowanie.
  • Odpowiedz
@Ziutek_Grabaz: To ty na moje argumenty odpowiadasz „dlaczego nie”. Osoba która szczepi nie jest nikomu winna. Jak już to lekarz który wystawił takie zlecenie. Jeśli łzy aktorki są dla ciebie największym argumentem to wybacz ale ja jej nie przebije
  • Odpowiedz
@netthigersberger no bo dlaczego niby celebryta nie moze towarzyszyć bliskim w czasie szczepienia? :D i jakie lzy? Niezależnie od tego kim jest pacjent nie jest winny skorzystania ze szczepienia. Nie ma czegoś takiego jak zlecenie szczepienia. Jest kwalifikacja do szczepienia. Jesli nie bylo chetnych a byly szczepionki to nalezy je wykorzystać. Jeśli chce sie zaszczepić i jestem na miejscu, dostaje propozycję szczepienia to sie szczepie i nie interesuje mnie nic więcej.
  • Odpowiedz
@Ziutek_Grabaz: Nikt nie powiedział ze może. Tak samo jak nikt nie powiedział ze ona była tam z osoba która się szczepiła. Lekarz wystawia receptę na zlecenie która należy zrealizować w ciągi 30 albo 60 dni (nie pamietam).
Po to zostały stworzone grupy żeby szczepić się w odpowiednim czasie. Wspomniana paniusia wpierdzielila się w kolejkę bez czekania.
Kogo ty bronisz? Jak jesteś taki przekonany o jej niewinności to idź i pokaz
  • Odpowiedz
@netthigersberger ani ze nie może. Ona powiedziała. Nie ma czegos takiego jak recepta na zlecenie. Nigdzie sie nie wpierdzielila bo nie bylo kolejki. Ja rowniez się nie wpierdzielilem tylko dostałem propozycje i z niej skorzystałem.
Kolejna dawke mam dopiero za 18 dni.
  • Odpowiedz
@deathcoder: W ogóle to jest świetny syndrom sztokholmski, Polacy są tak zapatrzeni w tego starego kawalera z kotem, że nie widzą problemu w tym że cała akcja szczepień jest #!$%@? zorganizowana i jeszcze gorzej zarządzana. Widzą problem w konkretnej osobie która skorzystała z propozycji która nie powinna była w ogóle paść.
  • Odpowiedz