Wpis z mikrobloga

ogarnia ktoś w miarę accessa? mam jedno pytanie na które google od 3 godzin nie chce mi odpowiedzieć...

przechowuję dane klientów w tabeli zamówień jako ID klienta, nie imię i nazwisko.
Jednak na potrzeby formularza chciałbym by w polu kombi pokazywało nie ID klienta tylko Imię i nazwisko, nie jestem w stanie tego zrobić :(
jakieś rady?

lookup w widoku arkusza działa, niestety w formularzu nie.

#access #office365 #bazydanych
  • 11
@patrolez dzięki, obszerny temat widzę. Jutro poczytam sobie na świeżą głowę.

@przypadkowylogin
Limit excela się wyczerpuje, chciałbym przejść już na coś co pozwoli więcej danych przetwarzać w firmie. Co proponujesz innego bardziej dostępnego i łatwiejszego? :)
@przypadkowylogin no dajesz. Gdzie trzymać dane kiedy Excel już nie daje rady się skalować? Zabulić 250 tys na ERP?
Czy znaleźć jakąś mikro firmę z bazodanowcem i konsultantem analitykiem do zrobienia swojego mini ERP na mysql? Nadal to wyjdzie drogo i dużo czasu.
@patrolez: jesteś ogarnięty w accessie? potrzebuję pomocy live bo google nie działa kompletnie i tracę czas na szukanie rozwiązań które wydają się proste.. kursy na lynda.com też nie pokazują tego.. chętnie zapłacę normalnie za chociaż godzinę pomocy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ShpxLbh: odpowiedź przytaczam na podstawie ogólnej wiedzy z relacyjnych baz danych potrzebnej przy programowaniu.

Microsoft Access nie używałem dawno - ostatnio, to w szkole średniej 10 lat temu.

Ogólnie z zajęć pamiętam, że używaliśmy wtedy metody przeszukiwania zasobów i tutorialów znalezionych w Internecie i w podręcznikach pomocy wyklikanego z opcji "Pomoc" programu, gdyż prowadzący zajęcia dopuszczał wyłącznie taką metodę, że jedyną słuszną metodą było, żeby samemu szukać materiałów

Jakieś materiały gdzieś