Wpis z mikrobloga

@Bellie: @Slodkie_Mango_Z_Ananasem: też nie czytałem w opisie rasy, aby to był kot nieprzytulasny. Na pewno bardzo dużo zależy od konkretnego charakteru, ale mój jak najbardziej lubi być głaskany i czasami strasznie mnie o to molestuje, na przykład w środku nocy. Nie lubi być brany na ręce, szybko się wówczas wyrywa, ale podobnie ma kotka dachowiec, więc również uważam, że to zależy od konkretnego charakteru.

@BaronGaultier: ja brałem stąd: https://www.facebook.com/MaineCoonCatterySempre
@Slodkie_Mango_Z_Ananasem: nie jest. Moi krewni mają maincoona i fakt, ten kot jest mądry jak pies, ma dużo zachowań "niekocich", ale do przytulania/łaszenia to to się nie nadaje. To typowy myśliwy. Niby wydaje się, że będzie fajnie taką puchową kulkę poprzytulać, ale ona się nie daje, w ogóle zero takich interakcji z ludźmi, tylko daj żarcie i spadaj. Może tylko ja mam takie doświadczenia, ale to nie pierwszy maincoon w tej rodzinie
@BaronGaultier: zdarzają się maincoony które są bardzo przyjacielski i uwielbia głaskanie wszytko zależy od hodowli z jakiej są i jak były wychowywane. Z tym że są to psy w kociej skórze to stuprocentowa racja.
Najważniejsze przy tych kotach są badania genetyczne i usg serca czy nie mają żadnej wady, niestety przy tej rasie często się to zdarza.
A i jeszcze szukać kota z prawdziwej legalnej zarejestrowanej hodowli.