Wpis z mikrobloga

6 + 1 = 7

Tytuł: Traktat o łuskaniu fasoli
Autor: Wiesław Myśliwski
Gatunek: Literatura piękna
Ocena: ★★★★★

Pewnego staruszka odwiedza mężczyzna i po chwili obaj wspólnie zaczynają łuskać tytułową fasolę, a staruszek zaczyna swoją opowieść o ważnych momentach swojego życia.

Zawiodłem się niestety, niby dostałem to czego się spodziewałem, ale liczyłem jednak na więcej błyskotliwych historii, wniosków.

Jest to na pewno efektowny popis umiejętnościami literackimi autora, ale mnie jednak trochę wynudziło. To tak jakby usiąść obok dziadka, który sporo przeżył i ładnie opowiada, ale opowiada już kilka godzin i masz dość.

Opowiadane historie są przypadkowe, niektóre ciekawe, niektóre kompletnie nie i tak sobie staruszek opowiada że szczegółami, co jakiś czas rzucając jakimś wnioskiem i przemyśleniem. Ksiazka raczej dla osób lubiących leniwe, długie opowieści.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #mysliwski
Pobierz s.....w - 6 + 1 = 7

Tytuł: Traktat o łuskaniu fasoli
Autor: Wiesław Myśliwski
Gatune...
źródło: comment_1609573234gXKZKSE67LuZoOkKXdmB8C.jpg
  • 6
Traktat o łuskaniu fasoli


@smierdakow: To jest powieść napisana przez człowieka siedemdziesięciopięcioletniego, zaledwie piąta w dorobku (Myśliwski kiedyś stwierdził, że prawdziwy artysta powinien umieć wyrazić wszystko, co ma do przekazania w jednej książce, a on sam "napisał ich bardzo wiele, bo aż siedem" - to było po Uchu igielnym). Autor jest klasykiem prozy wiejskiej czy też chłopskiej. Nie opisuje wyjątkowości, a zwyczajność. Jego proza jest oczywiście wyjątkowa przez wzgląd na