Wpis z mikrobloga

#wilno #kochamwino #tojestmultikonto #pijzwykopem #jedzzwykopem #gotujzwykopem

Dzisiaj zrobiłem "pierożki" z ciasta francuskiego w piekarniku. Podzieliłem płat ciasta francuskiego na 8 kwadracików, i złożyłem na pół po przekątnej. W środek włożyłem gruby kawałek serka pleśniowego Camembert, dwa małe kawałki serka Lazur Błękitny i wszystko oprószyłem tartym Rubinem przed zawinięciem ciasta. "Pierożki" piekły się 25 minut w temperaturze 180° C. Do tego zrobiłem sałatkę z 8 pomidorków koktajlowych przekrojonych na pół. Standardowo skropiłem je oliwą z oliwek i octem winnym oraz posypałem solą i pieprzem. Pomidorki należy dobrze umyć ciepłą wodą i zdezynfekować w roztworze octu spirytusowego wymieszanego pół na pół z wodą. Tak samo robi się z sałatą i wszystkimi surowymi warzywami.

Znalazłem kolejne naprawdę interesujące wino, które w mojej opinii zasłużyło na Kazayak Vin, Pinot - Noir (2020), bo tak nazywa się to wino, jest półsłodkim winem czerwonym wyprodukowanym w Mołdawii. Świetne współgra ze słodką brzoskwinią, a jego wytrawny charakter idealnie komponuje się z nieco ostrzejszym Rubinem i Lazurem. Wino wręcz idealne do nieco bardziej wykwintnej kolacji niż kanapki z pasztetem.
źródło: comment_1609521744Au6t6ZA9fets5yRDZ8KGbF.jpg
  • 10
@tojestmultikonto: No firma moze byc francusko-moldawska. To co kupiles to wino szczepu Pinot Noir z winogron uprawianych w Moldawii To wlasnie powyzej napisalem. Roznica polega na tym ze np. francuski Pinot Noir moze sie w smaku roznic od tego chilijskiego (poszukaj kiedys w marketach np chilijskiego Pinot Noir od Casillero del diablo i porownaj jesli ci posmakowalo) badz od tej odmiany uprawianej w Stanach Zjednoczonych. Kazda bedzie inaczej smakowac stad wlasnie
firma jest francusko-mołdawska, szczep też jest francuski, a winogrona dojrzewają w Mołdawii i tam robione jest to wino.


@leaving_meaning: no ja napisałem dokładnie to samo, czytasz co do ciebie piszę czy tylko odpisujesz?

Kazda bedzie inaczej smakowac stad wlasnie moja refleksja ze pomimo tego ze ten szczep jest bardzo ok to ciezko oceniac akurat ten z Moldawii bo go nie pilem wiec ciezko ocenic


Amerykę odkryłeś? Każdy rocznik smakuje inaczej.
@tojestmultikonto: Nie porownuje sie rocznikow win wyprodkukowanych z tego samego szczepu, ale w roznych krajach. Nie ma to specjalnie wielkiego sensu z uwagi na wiele uwarunkowan zwiazanych z warunkami upraw. Nie bardzo rozumiem do czego nawiazujesz bo ja nic takiego nie pisalem ani nie porownywalem. Poza tym widze, ze z czyms zaczynasz miec problem a ja chcialem tylko pogadac a nie powoli w pyskowke wchodzic. No i Pinot Noir to zadne